Yükleniyor...

Badger DAO Nedir? Badger DAO Coin Yorum ve Geleceği

Badger DAO, Bitcoin'in merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında  teminat olarak kullanılmasını sağlayan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur.

badger dao

Badger DAO, Bitcoin’in merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında  teminat olarak kullanılmasını sağlayan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur.

Badger DAO, tokenize edilmiş BTC kullanımı ve merkezi olmayan yönetişime sahip bir protokol sayesinde, Ethereum, BSC ve Polygon ekosistemlerinde yaşayan DeFi dünyasına Bitcoincileri çekmeyi amaçlayan ilginç bir DeFi protokolüdür.

Badger DAO Nedir? 

Badger DAO, bitcoin’in merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarında  teminat olarak kullanılmasını sağlayan merkezi olmayan özerk bir organizasyondur (DAO). 2020 boyunca ve 2021’in ilk yarısında, Ethereum ağında kullanılan sentetik BTC türevleri biçimindeki tahmini 1.000 Bitcoin, DeFi’nin meteorik popülaritesinin doğrudan bir sonucu olarak 250.000’den fazla Bitcoin’e yükseldi. DeFi ilk olarak Ethereum ağında ortaya çıkarken, Polkadot ve Solana gibi diğer blok zincirleri popülerlik kazandı ve aynı zamanda birçok DeFi projesi için temel platformlar olarak hizmet ediyor. 
 

DeFi’nin bu artan şekilde benimsenmesine yanıt olarak Badger, bu çeşitli blok zinciri ağlarındaki DeFi uygulamalarında Bitcoin kullanımına yönelik artan bir ihtiyaca hizmet etmek için inşa edildi. 

Badger’ın ilk ürünü Sett Vaults, kullanıcıların sentetik BTC varlıklarından getiri elde etmelerini sağlıyor. Badger’ın ikinci ürünü olan Digg, bitcoin’in dolar fiyatına sabitlenmiş esnek arzlı bir kripto para birimi olan DIGG tokenini yöneten bir yazılımdır. 
 
BADGER, Badger DAO içinde protokol yönetimi ve ödüllerin dağıtımı için kullanılan Ethereum tabanlı bir tokendir. BADGER başlangıçta sahiplerinin yalnızca proje tekliflerine oy vermesine izin verse de, o zamandan beri faydası arttı ve şimdi Sett Vaults’u yönetenlere ödülleri dağıtmak için kullanılıyor. 

populer defi platformu badger dao saldiriya ugradi142197 0

Badger DAO’yu Kim Yarattı?

Badger, Eylül 2020’de Chris Spadafora, Ameer Rosic, Albert Castellana ve Alberto Cevallos tarafından kuruldu. Badger ekibi, DAO altyapısını oluştururken, DAO ile ilgili yazılım oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan dOrg ile işbirliği yaptı. 
 
Diğer başarıların yanı sıra Spadafora, Crypto COVID19 Charity Poker Turnuvasının yaratıcısı, Rosic bir seri girişimci ve Blockgeeks.com’un kurucu ortağı ve Castellana, StakeHound’un kurucu ortağı. Spadafora ve Rosic şu anda Badger operasyon ekibinin bir parçasıyken, Castellana ve Cevallos projede danışmanlık rolleri üstlendi.

Badger DAO Nasıl Çalışır?

Badger, öncelikle bir DAO olarak işlev görür. Yönetim tokeni BADGER elinde bulunduran herkes, topluluk üyeleri tarafından ortaya konan tekliflere oy verme yeteneğine sahiptir. Bir kullanıcı ne kadar BADGER’a sahipse, o kadar fazla oylama gücüne sahip olur ve topluluktan yeterince oy toplayan teklifler platformunda yürürlüğe girer.
 
Badger, bitcoin’i blok zincirler arasında kullanılabilir bir varlık haline getirmeye yardımcı olmak için birden fazla DeFi ürününü platformuna entegre etti. Geliştirme ekibi, bu ürünleri hayata geçirmek için Yearn,  Ren ve Curve gibi diğer DeFi projeleriyle ortaklık kurdu.

BADGER’i Değerli Yapan Nedir?

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, BADGER’ın değeri, Badger platformundaki hem tokenlerine hem de faydasına bağlıdır.
 
BADGER başlangıçta Badger DAO ekosisteminin yönetişim tokeni olarak tasarlandı ve o zamandan beri Badger ekosisteminde daha fazla işlevsellik sağlamak için genişledi. Bunlara oy hakları, belirlenen Sett Vault’ta stake ve BADGER-WBTC havuzlarında likidite sağlama ödülleri dahildir. 

BADGER’ın toplam arzı Bitcoin’inkiyle aynı, yani yazılımın kurallarına göre sadece 21 milyon BADGER tokeni olacak. BADGER’ın tam arzı dolaşıma girdikten sonra, başka token basılamaz.

BADGER Coin Yorum ve Geleceği

Badger DAO, dünyanın ilk kripto para biriminin DeFi dünyasının işleyen bir parçası haline gelmesine yardımcı oldu. Kripto tutkunları ve sıradan yatırımcılar, Badger’ın Bitcoin DeFi ekosistemini olabildiğince zengin ve dolu hale getirme hedefinde değer bulabilir.
 
Badger, çözümlerini uygulanabilir hale getirdi ve ürünlerinin sürekli iyileştirilmesi için çabalayan işbirlikçi ve aktif bir topluluğa elverişli bir DAO yapısı düzenledi.
 
Badger topluluğuna katılmak ve katılmak isteyen kullanıcılar, sistem yönetimi amacıyla BADGER almak isteyebilirler. Badger’ın çeşitli DeFi tekliflerinden yararlanmak isteyenler, teminat olarak stake etmek ve verim çiftçiliği stratejilerinde kullanmak için BADGER’a sahip olmanın değerini bulabilirler.

BADGER 1Y graph coinmarketcap

BADGER Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BADGER Coin 145.47 TL TL’den işlem görüyor. BADGER Coin fiyatı son 24 saat içerisinde -2.81% değişim gösterdi. BADGER Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 7,166,568 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 90,275,731 $ dolar seviyesinde.

BADGER Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 BADGER Coin 4.53 $ dolardan işlem görüyor. 2022 yılının Şubat ayı itibariyle BADGER Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 89.50 dolarla kaydetti. Bununla birlikte BADGER yılın en düşük seviyesini ise 6.57 dolarla belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner