Yükleniyor...

Bağışların Askıya Alınmasının Ardından Kanadalı Kamyoncular, Bağışları Bitcoin ile Toplamaya Başladı

COVID-19 kısıtlamalarını protesto eden Kanadalı kamyoncular, bağış kampanyalarının askıya alınmasının ardından Bitcoin ile bağış toplamaya başladı.

bagislarin askiya alinmasinin ardindan kanadali kamyoncular bagislari bitcoin ile toplamaya basladi 7

COVID-19 kısıtlamalarını protesto eden Kanadalı kamyoncular, bağış kampanyalarının askıya alınmasının ardından Bitcoin ile bağış toplamaya başladı. 

Kanadalı kamyoncular, geçtiğimiz haftalarda COVID-19 kısıtlamalarını protesto etmeye başlamıştı. Protestoculara destek olmak için bir GoFundMe bağış kampanyası düzenlendi ama kampanya 9 milyon dolardan fazla bağış toplamasının ardından askıya alındı. Bazı kesimlerde bu protestolar sert tepkilerle karşılaşmıştı. Bağış yapmak isteyenler ise şu mesaj ile karşılaştı:

“Bu bağış toplama etkinliği şu anda duraklatıldı ve hizmet şartlarımıza ve geçerli yasa ve yönetmeliklere uygun olduğundan emin olmak için inceleniyor.”

Ayrıca toplanan 9 milyon doların ise kampanya sahiplerine verilmeyeceği açıklandı. Bunun sebebi ise şartların ihlal edilmesi olarak belirtildi ve barışçıl gösterinin artık bir işgal haline geldiği öne sürüldü. Site, bağışçıların iade talep edebileceğini; kalan fonun ise GoFundMe tarafından doğrulanan hayır kurumlarına gönderileceğini söyledi. 

Bağışlar Bitcoin Olarak Toplanacak

Bağış kampanyasının askıya alınmasının ardından Kanadalılar, bağışları Bitcoin olarak toplamaya karar verdi. Bilindiği gibi Bitcoin, merkeziyetsiz olduğu için herhangi bir oluşum tarafından kontrol edilemiyor. Kampanyanın başlatılmasınına ardından bağışçılar yaklaşık 1 BTC toplamayı başardı. Toplanan Bitcoin’ler, toplanan fonları harcamak için birkaç imza gerektiren bir cüzdanda tutulacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner