Yükleniyor...

Bored Ape NFT Yaratıcılarının, A16z İle Yatırım Anlaşması Yapmak İstediği Bildirildi

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club'ın yaratıcıları Andreessen Horowitz (a16z) gibi firmalardan yatırım aradığı söyleniyor.

a16z boredapeclub

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcıları Andreessen Horowitz (a16z) gibi firmalardan yatırım aradığı söyleniyor.

Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki kuruluş Yuga Labs’ın, Andreessen Horowitz (a16z) ile 5 milyar dolar değerlemeyle finansman görüşmeleri yaptığı bildirildi.

Financial Times’a göre, kimliği belirsiz kişiler, BAYC yaratıcılarının yatırımcılara multi-milyon dolarlık bir hisse satmak istediğini aktardı.

Kimliği belirsiz kaynaklar, önde gelen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in (a16z) finansman turuna dahil olabilecek firmalar arasında olduğunu belirtti. Andreessen Horowitz daha önce birkaç kripto para şirketine yatırım yaparak bu alana dahil olmuştu.

a16z

Yuga Labs ve a16z konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Bu arada, anlaşma, FT raporuna göre, girişimin değerlemesini 4 milyar dolar ile 5 milyar dolar arasına getirecek.

Ancak anlaşmalarla ilgili bilgisi olan kaynaklar, şartların hala değişebileceğini ve herhangi bir tartışmayla anlaşmanın sonuçlanmayabileceğini söyledi.

Bored Ape Yacht Club’ın Popülaritesi

bored ape nft

Bored Ape Yacht Club, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş 10.000 eşsiz Bored Ape NFT koleksiyonudur. BAYC, bir grup anonim geliştirici tarafından piyasaya sürüldü ve Ocak 2022 itibariyle taban fiyatıyla en pahalı koleksiyon oldu.

BAYC’nin popülaritesine katkıda bulunan bir diğer faktörün, bu NFT’leri satın alan ünlü isimler olduğunu söyleyebiliriz. Tenis yıldızı Serena Williams, rap ikonu Eminem ve popüler futbolcu Neymar Jr. gibi birçok ünlü isim BAYC NFT’si satın alarak, Twitter profil fotoğrafını satın aldığı NFT görseli yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner