Yükleniyor...
Sponsored

Efsanevi Bitcoin Tweet’i, NFT Olarak Satışa Sunuluyor

Erken Bitcoin yatırımcısı Greg Schoen, karını çok erken almaktan ötürü pişmanlığını dile getirdiği efsanevi tweet'ini NFT olarak OpenSea'de satışa sunuyor.

tweet

Erken Bitcoin yatırımcısı Greg Schoen, karını çok erken almaktan ötürü pişmanlığını dile getirdiği efsanevi tweet’ini NFT olarak OpenSea’de satışa sunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Schoen, tweet’inin satın alınmak istenmesini şaşırtıcı bulsa da, tweet’in NFT’ye dönüştürülmesiyle ilgili birçok tavsiye aldığını dile getirdi.

Geçtiğimiz yıl Twitter eski CEO’su Jack Dorsey ve Cardano kurucusu Charles Hoskinson, tweet’lerini NFT olarak açık artırmaya çıkarmıştı.

Schoen, Mayıs 2011’de, 102 dolara satın aldığı 1.700 Bitcoin’i, 0.30 dolardan sattığını ve böylece önemli bir geliri kaçırdığını tweetledi. Schoen ayrıca o dönem Bitcoin değerinin 8 dolar olduğunu da vurguladı.

Schoen Bitcoin’leri satışa çıkamamış olsaydı, elinde 68 milyon dolar para olacaktı.

Schoen’in bu hikayesi, HODL’ın önemini sorgulayan Bitcoin kullanıcılarına bir ders niteliği taşıyor.

Schoen ayrıca, Bitcoin Aralık 2017’de 20.000 dolar seviyesine yaklaştığında, elindeki varlıkların çoktan bittiğini söylemişti. Ancak daha sonra elinde biraz daha Bitcoin olduğunu ancak bunları Eylül 2018’de kredi ödemek için 15.000 dolardan sattığını ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x