Yükleniyor...

Bahamalar Düzenleyicisi, 3,5 Milyar Dolarlık FTX Varlığı Tutuyor

Bahama Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX müşterilerine ait 3,5 milyar dolardan fazla kripto paranın kontrolünün elinde olduğunu söyledi.

Bahamalar Duzenleyicisi 35 Milyar Dolarlik FTX Varligi Tutuyor

Bahama Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX müşterilerine ait 3,5 milyar dolardan fazla kripto paranın kontrolünün elinde olduğunu söyledi.

Düzenleyici tarafından yapılan açıklamada, FTX gözetimindeki varlıkların güvenliğine ilişkin endişelerin Bahama düzenleyici kurumunu devreye girmeye sevk ettiği belirtildi.

FTX’in Varlığı Bahamalar Düzenleyicisinin Kontrolünde

Bahama Menkul Kıymetler Komisyonu, 12 Kasım itibariyle 3,5 milyar dolardan fazla değere sahip FTX mevduatlarının kontrolünü eline aldı.

FTX’in iflas başvurusunda bulunmasından kısa bir süre sonra, bilinmeyen bir hacker tarafından borsadan yaklaşık 372 milyon dolar değerinde token çalındı. Komisyon yaptığı basın açıklamasında, “FTX’in gözetimi veya kontrolü altındaki dijital varlıkların, müşterilerinin ve alacaklılarının zararına olacak şekilde, yakın bir zamanda dağılma riskinin önemli olduğuna karar verdiğini” belirtti.

Bahamalar Duzenleyicisi FTXin Varliklarini Dondurdu

Açıklamaya göre varlıklar, Bahamalar Yüksek Mahkemesi Komisyon’a bunları sahibi olan müşterilere ve alacaklılara teslim etmesi talimatını verene kadar tutulacak. Komisyon ayrıca, FTX’i Bahamalar merkezli müşterilerin para çekme işlemlerine öncelik vermesi için yönlendirmediğini yineledi.

FTX kurucuları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang‘ın transfer edilen 3,5 milyar dolarlık token’lara artık erişimlerinin olmadığı da belirtildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner