Yükleniyor...

Çin’de Dava: Bitcoin Madencilerine Yasa Dışı Yardım Etti!

Çin Komünist Partisi'nin eski bir üyesi olan Xiao Yi, çeşitli Bitcoin madencilerine yasa dışı yardım sağladığı gerekçesiyle yargılandı.

Cinde Dava Bitcoin Madencilerine Yasa Disi Yardim Etti

Çin Komünist Partisi‘nin eski bir üyesi olan Xiao Yi, çeşitli Bitcoin madencilerine yasa dışı yardım sağladığı gerekçesiyle yargılandı.

Geçtiğimiz gün Çin‘deki bir mahkemede, Bitcoin madencilerine yapılan yasa dışı yardımlar ve bağışlar hakkında bir duruşma gerçekleştirildi. Duruşmanın başrolünde Çin Komünist Partisi‘nin eski bir yetkilisi olan Xiao Yi yer aldı. Aynı zamanda Çin Halk Siyasi Danışma Konferansı Jiangxi Eyalet Komitesi başkan yardımcısı olan Xiao Yi, rüşvet alma ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla yargılandı. Mahkeme, Hangzhou Orta Halk Meclisi‘nde halka açık bir şekilde gerçekleştirildi.

Çin Yetkilisi, Bitcoin Madencilerine Yardım Etmek için Yasaları Çiğnedi!

Çin‘de politikada önemli bir konumda olan Xiao Yi, görevini ve sorumluluğunu çiğnediği gerekçesiyle yargılandı. Yargılamaya göre Xiao Yi, Bitcoin madencilerinin 125 milyon yuanın üzerinde nakit almalarına yardım etti. Bu durum, rüşvet ve görevi kötüye kullanmayı gerektirdi.

Davaya, Xiao Yi‘nin avukatları ve Hangzhou Halk Savcılığı‘nın personelleri katıldı. Xiao Yi, 2017 yılından 2021 yılına kadar Fuzhou Belediye Parti Komitesi Sekreteri olarak görev yaparken yasaları çiğnedi. Mahkeme, çeşitli madencilik taraflarına yasa dışı yardım sağlanmasının olumsuz etkileri olduğunu açıkladı.

Kapanış konuşması yapan Xiao Yi, yargıcın önünde suçlamaları kabul etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner