Yükleniyor...

ANC Coin Nedir? Anchor Protocol Nasıl Çalışır?

ANC coin, borç alma protokolü olan Anchor Protocol'ün kripto para birimidir.

Anchor protocol nedir ANC coin

ANC coin, borç alma protokolü olan Anchor Protocol’ün kripto para birimidir. Merak edilen ANC coin nedir? Anchor Protocol nasıl çalışır? Tüm detayları ile yazımızda..

Anchor Protocol Nedir, Nasıl Çalışır?

2020 yılında kurulan Anchor Protocol, Terra tabanlı bir borç verme ve ödünç alma protokolüdür. Anchor Protocol, resmi olarak 17 Mart 2021’de kullanıma sunulmuştur ve Güney Kore’nin Seul şehrinde bulunmaktadır. Anchor, Terraform Labs (TFL) tarafından geliştirilmiştir. Kullanıcıların dijital varlıklarıyla borç almasına, ödünç vermesine ve faiz kazanmasına izin vermektedir. Ayrıca Anchor Protocol, kullanıcıların hızlı bir şekilde para çekmelerine olanak tanır. Terra blockchain üzerinde çalışan Anchor, bir stablecoin mevduat protokolüdür. Anchor ile kullanıcılar stablecoin’leri diğer kullanıcılara borç verebilir ve borç alabilir.

DeFi, yüksek oranda faiz oranları sunmaktadır. Bu sebeple stablecoin’lerini borç veren kullanıcılar, yıllık %20’ye varan oranlar ile faiz getirisi elde edebilmektedir. Anchor Protocol, blockchain ve kripto para birimi LUNA ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kripto varlıkların fiyatlarındaki oynaklık nedeniyle, staking çoğu insan için uygun bir seçenek olmamaktadır. Anchor Protocol, bir tasarruf platformudur. Önemli PoS blokzincirlerinden gelen blok ödüllerine dayalı olarak bir temettü ödemektedir.

Anchor, tutarlı bir getiri sağlamak için stablecoin’leri ödünç almak için kullanılan varlıklara blok ödülleri atamaktadır.Protokolün temel amacı, kullanıcılarının Terra-Luna ekosistemindeki DeFi hizmetlerine erişmesine izin veren zincirler arası bir protokol haline gelmektir. Protokole herkes katılabilmektedir.

Anchor Protocol, gelecek vaat eden bir tasarruf aracı olarak nitelendirilmektedir. Aynı zamanda Anchor, merkezi olmayan bir protokoldür. Bu durum, herkesin herhangi bir yerden katılabileceği anlamına gelmektedir. Diğer birçok DeFi projesi Ethereum üzerinde çalışırken, Anchor Protocol Terra Blockchain gibi farklı bir ağda çalışmaktadır. Kullanıcı dostu protokol, sunduğu yüksek faiz getirileri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca, basit bir arayüze sahiptir ve dünyadaki tüm kullanıcılar, herhangi bir ön şart olmadan varlıkları üzerinden gelir elde edebilmektedir.

ANC coin nedir yorum

ANC Coin Nedir?

ANC, Anchor Protocol’ün yönetişim token’ı olarak hizmet vermektedir. Diğer birçok blokzincir projesi gibi Anchor da merkeziyetsiz bir yapıya sahiptir. Platform topluluk tarafından yönetilmektedir ve ANC sahipleri bu topluluğa katılabilmektedir. ANC sahibi kullanıcılar platform yönetimine katılabilir ve alınan kararlarda oy kullanabilir. Anchor Protocol’ün yerel kripto para birimi ANC coin, Terra ekosisteminde CW-20 ve Ethereum ağında ERC-20 standardında iki versiyona sahiptir. Proof-of-Stake mekanizması ile çalışan Terra üzerine inşa edilen Anchor protokolünde, kullanıcılar varlıklarını stake edebilmektedir. ANC sahibi kullanıcılar, varlıklarını kilitleyerek işlemleri doğrulayabilir ve ödüller kazanabilir.

ANC Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Anchor Protocol’ün kripto para birimi ANC coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, KuCoin, OKX, Huobi, Gate.i.o, LBank, MEXC, CoinEx, Bitrue gibi platformlar verilebilir. ANC coin ile yatırımlarını değerlendirmek isteyen kullanıcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalıdır. Üyelik ve hesap oluşturma işlemleri gerçekleştirildikten sonra alım satım sayfası açılır. Alım satım sayfası üzerinden, bakiye yükleyerek istenilen miktarda ANC satın alınabilir. Satın alınan ANC coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da daha sonra kullanılmak üzere güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner