Yükleniyor...

Bitcoin, 6 ila 12 Ay Boyunca Bu Trend ile Hareket Edebilir!

Kripto veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin (BTC) tarafındaki mevcut piyasa koşullarının 6 ila 12 ay boyunca devam edebileceğini belirtti.

Bitcoin 6 ila 12 Ay Boyunca Bu Trend ile Hareket Edebilir

Kripto veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin (BTC) tarafındaki mevcut piyasa koşullarının 6 ila 12 ay boyunca devam edebileceğini belirtti.

Son günlerde Bitcoin, belirli bir aralıkta hareketlilik sergiliyor. Yılı büyük çöküşlerle ve güçlü satış baskılarıyla geçiren BTC, Aralık ayında neredeyse hiç kıpırdamadı. Son FTX olaylarının etkisinin geçmesiyle, toparlanma sürecine girdiği düşünülen lider kripto para biriminde işler henüz yoluna girmedi. Bitcoin madenciliği tarafındaki karamsar hava ve talep konusunda yaşanan sıkıntılar son zamanlarda dikkat çekti. Kripto endüstrisinde veri sağlayıcısı olan Santiment, Bitcoin açısından mevcut piyasa koşullarının 6 ila 12 ay boyunca devam edeceğini iddia etti.

Analiz Kuruluşu, Bitcoin için Mevcut Piyasa Koşullarının Devam Edeceğini Düşünüyor

Kripto veri ve analiz sağlayıcısı Santiment, Bitcoin (BTC) tarafında belirli bir bölgede hareket eden ve düşüş eğiliminde olan piyasa koşullarının devam edeceğini düşünüyor.

Santiment‘e göre, kripto endüstrisinde hakim olan karamsar hava devamlılık gösterecek. Bunun en temel nedenlerinden birisi, küresel ekonominin de resesyon tehlikesiyle karşı karşıya kalması olabilir.

Kripto analiz platformu, uzun vadeli fiyat yönünün temel bir göstergesi olarak bu iddiasını öne sürdü. Bu göstergede, balina hareketlerinin sonuçları hedef alındı. Platform, 1.000 ila 100.000 adet BTC tutan balinaların net satıcı izleniminde olduğunu belirtti.

Ekran Resmi 2022 12 30 13.12.55

İddiası hakkında dayanak sunan Santiment, “1.000 ila 100.000 adet BTC’ye sahip olan BTC sahipleri grubu, uzun vadeli fiyat yönünün iyi bir göstergesi olarak biliniyor. Davranışlarını analiz ederek, fiyat için neyin saklanabileceğini anlamaya çalışabiliriz. Son zamanlarda, net satıcılar gibi görünüyorlar ve fiyat da aynı şeyleri tekrarlıyor.” dedi.

Ayrıca Santiment, BTC fiyatının henüz taban bir fiyat (dip bölge) oluşturmamış olabileceğini de işaret etti. 7 günlük balina hareketlerini analiz eden platform, bir taban fiyatın oluşması için düşüş görülebileceğini iddia etti.

Son olarak platform, hacim boşlukları ve taban fiyatın oluşması gerekçesiyle 14.600 dolar ve 12.200 dolar seviyelerini hedef gösterdi. Bu seviyeler, BTC açısından önemli bir destek noktası olarak öne çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner