Yükleniyor...

Bahamalar Düzenleyicisi, FTX Kavgasını Yeniden Ateşledi

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX'in yeni yönetimi ile arasında devam eden kavganın fitilini yeniden ateşledi.

Bahamalar Duzenleyicisi FTX Kavgasini Yeniden Atesledi

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX’in yeni yönetimi ile arasında devam eden kavganın fitilini yeniden ateşledi.

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), kurucu Sam Bankman-Fried‘in Kasım ayında istifasının ardından FTX’in CEO’su olarak atanan John Ray III’ün “maddi yanlış beyanlarını” düzeltmek için 2 Ocak günü geç saatlerde bir açıklama yayınladı. Bahamalar’daki yetkililer ile FTX’in yeni yönetimi arasındaki hararetli görüşmeler yeni yıla da taşındı.

Bahamalar Düzenleyicisinden FTX’in Yeni Yönetimine Çıkarma

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, John Ray III‘ün eylemleriyle ilgili son açıklamalarının temelsiz olduğunu ve eksik bilgilere dayandığını söyledi.

SCB yaptığı açıklamada özellikle şu üç noktadan rahatsızlık duyduğunu belirtti; Ray’in 12 Kasım’da gözetimine devredilen dijital varlıkların değerinin hesaplanmasına meydan okuyan ifadeleri, Ray’in düzenleyicinin FTX’e 300 milyon dolarlık yeni FTT token basma talimatı verdiği yönündeki iddiaları ve SCB tarafından tutulan FTX varlıklarının çalındığını öne süren ifadeleri.

FTX 66

Ayrıca, hesaplamalarına yönelik itirazın eksik bilgilere dayandığı, FTT basımı talimatı verdiği iddialarının asılsız olduğu ve hırsızlık iddialarının bu tür iddialar için herhangi bir kanıtlanmış temel sunmadan yapıldığı belirtildi.

SCB tarafından yapılan açıklamada ayrıca şunlara yer verildi:

“ABD Borçlularının Komisyonla ilgili olarak kamuoyuna açıklama yaparken özen göstermemeye devam etmeleri hayal kırıklığı yaratmaktadır ve Sam Bankman-Fried tarafından atandıkları tarihten bu yana 11. Bölüm Borçlularının mevcut yetkilileri tarafından sergilenen gerçeğe ve Bahamalar’a karşı kibirli bir tutumu yansıtmaktadır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner