Yükleniyor...

Dogecoin Vakfı, Geliştiriciler için Yeni Fonunu Duyurdu

Dogecoin Vakfı, Dogecoin Core geliştiricileri için yeni fonunu duyurdu.

dogecoin vakfi

Dogecoin Vakfı, Dogecoin Core geliştiricileri için yeni fonunu duyurdu.

Vakıf, yaklaşık 360.000 dolar değerindeki 5 milyon DOGE’u, ekosistemin geliştirilmesi için tahsis etti.

Dogecoin Vakfı, Geliştiricileri Destekliyor

Vakıf, yeni yılda Dogecoin ekosistemini daha da ileriye taşıma amacıyla Dogecoin Core geliştiricileri için yeni bir fon duyurdu.

Vakıf, platformun gelişimini desteklemek için 31 Aralık’ta 5 milyon DOGE tahsis ettiğini açıkladı.

Dogecoin vakfına göre bu fon, üyeler tarafından yönetilen çoklu imza cüzdanında tutulacak. Dogecoin Core geliştiricileri Chromatic, Marshall Hayner, Michi Lumin, Patrick Lodder ve Ross Nicell, fonların taşınması işlemini yöneten isimler olacak. Bu isimlerden üç tanesi imza verdiği halde fonlar dışarıya aktarılabilecek. Bu kişilerin, fonları serbest bırakmak haricinde herhangi bir erişim hakkı bulunmayacak.

Dogecoin Core’un her sürümü için, sürüme katkıda bulunan geliştiriciler arasında 500.000 DOGE ödül dağıtılacak. Ekip, şeffaflığı sağlayabilmek adına fonun tutulduğu cüzdan adresini de yayımladı. Dogecoin Core ekibi, tüm harcamalar için blog yazıları yayımlayacak ve gelişmeler sosyal medya kanalları aracılığıyla duyurulacak.

Bununla birlikte Dogecoin geliştiricileri, ağın proof-of-stake’e geçeceğine ilişkin çıkan söylentileri yalanladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner