Yükleniyor...

Bahamalar, Kripto Düzenlemelerini Sıkılaştırmayı Planlıyor

Bahamalar, FTX krizinin ardından kripto düzenlemelerinin daha sıkı ve tutucu olması için çalışmalara başladı.

bahamalar

Bahamalar, FTX krizinin ardından kripto düzenlemelerinin daha sıkı ve tutucu olması için çalışmalara başladı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan FTX krizi, kripto sektörünü oldukça zor bir durumun içerisine sokmuştu. Bu olaylar zincirinden sonra ABD’deki düzenleyiciler, kripto endüstrisi üzerindeki baskılarını artırmaya başladılar. FTX ile adı yan yana gelen Bahamalar da benzer çalışmalara hazırlanıyor. Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, kripto düzenlemelerinin daha fazla sıkılaştırılması için planlama yapıyor.

Bahamalar, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Kripto endüstrisine milyarlarca dolarlık zarar veren FTX, süreçlerin bir çoğunu Bahamalar üzerinden yürütüyordu. İflas eden ve hukuksal süreçlerin içerisine düşen FTX’ten sonra, Bahamalar’ın lekelenmiş kripto düzenlemelerini toparlamaya çalıştığı aktarıldı. Bloomberg’in yaptığı habere göre, Bahamalar’ın odağında kripto düzenlemelerini sıkılaştırmak yer alıyor.

bahamas crypto

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, Dijital Varlıklar ve Kayıtlı Borsalar Yasası’nda önerilen değişiklikler hakkında geri bildirim almaya başladı. Ajans, kripto kuruluşları için finansal ve raporlama gerekliliklerini güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ajanstan gelen açıklamada, yapılacak güçlendirmeler ve revizyonların daha fazla faaliyeti yakalayabileceği ileri sürüldü. Stake konusuna da odaklanan ajans, bir ifşa rejimi üzerinde duruyor.

Bahamalar, kripto saklama, borsalar, stablecoin’ler ve NFT’ler gibi konularda da düzenleyici netlikleri sıkılaştırmayı planlıyor. Ayrıca ajans, algoritmik stablecoin‘leri ve gizlilik token’larını yasaklamayı düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner