Yükleniyor...

CoinW: Blockchain Önemli Bir Rol Oynayacak

Kripto borsası CoinW, herkesin yararına blockchain teknolojisinin geleceğini şekillendirmeyi amaçlıyor.

coinw kripto

Kripto borsası CoinW, herkesin yararına blockchain teknolojisinin geleceğini şekillendirmeyi amaçlıyor.

Coinkolik olarak, kripto borsası CoinW ile sektöre yönelik bir röportaj gerçekleştirdik. Bu röportajda; blockchain, Türkiye’deki ekosistem ve kripto gelişimi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. CoinW, blockchain için, önemli bir gelişim gösteren teknoloji vurgusu yaptı.

Blockchain’in Gelişimi ve Türkiye’deki Kripto Ekosistemi

Kripto para birimlerinin yaygınlaşan benimsenmesi ve blockchain teknolojisinin gösterdiği gelişim, son dönemlerde oldukça dikkat çekiyor. Diğer taraftan bu gelişimin arka kapısında, borsalardaki likidite durumları ve kripto yatırımcılarının yaklaşımları ön plana çıkıyor.

Coinkolik ile röportaj gerçekleştiren CoinW de blockchain‘in önemli bir konumda olduğunu ve geleceğe yön vereceğini düşünüyor. Ayrıca CoinW, dünyanın önümüzdeki günlerde blockchain teknolojisine daha fazla entegrasyon sağlayacağını belirtiyor.

“CoinW nedir ve hangi alanlarda faaliyet gösteriyor?” sorusuna cevap veren borsa, şunları belirtti;

“CoinW, Çin kökenli Dubai merkezli bir kripto para borsasıdır.
Bünyesinde, 700’den fazla farklı dijital varlığın alım-satımı
yapılabilmektedir. CoinMarketCap verilerine göre vadeli alım satımda dünyanın ilk 15 kripto para borsası arasında düzenli olarak yer almaktadır. 19 Nisan 2023 itibariyle CoinMarketCap’e göre 9.2 milyar ABD Doları vadeli işlem hacmine sahiptir.”

Ayrıca CoinW, Türkiye’deki kripto ekosisteminin istekli ve arzulu olduğunu belirtti. Türkiye’deki faaliyetlerini geçen yıl mayıs ayı itibariyle başlattığını aktaran CoinW, şunları söyledi;

“14 ülkede yerel operasyonları bulunan CoinW’nun Türkiye’deki faaliyetlerini geçen yıl mayıs ayı itibarı ile başlattık. Türkiye kripto ekosistemine entegrasyonda, topluluklara odaklanmayı ve işlemlerde güvenliği öncelikli tutuyoruz. Yerel kripto topluluğuyla aktif bir şekilde ilgilenirken, Türkiye’deki kripto ekosisteminin öğrenme ve kazanma konusundaki istekliliğinin de farkındayız. İstanbul ve İzmir’de yaptığımız düzenli etkinlikler, buluşmalar, finans ve trade eğitimleriyle kullanıcıları bir araya getirmeyi ve bilinçlendirmeyi hedefliyoruz, aynı zamanda ekosistemin gelişmesine katkıda bulunuyoruz.”

“Faaliyet Gösterdiğimiz Bölgelerde Uyumluluğu Önemsiyoruz”

Kripto para borsaları, son dönemlerde yapmış olduğu kripto dışı girişimler ile dikkat çekti. Özellikle sosyal sorumluluk ve insan hakları konularında kripto borsalarının çeşitli faaliyetleri oldu. CoinW de bu tarz faaliyetlerde bulunan kripto para borsaları arasında yer alıyor.

CoinW, dünya çapında sosyal sorumluluk projelerinde ve hayır işlerinde aktif olarak yer aldığını belirtti. Bu kapsamda borsa, son bir yılda yoksul bölgelerdeki çocuklara eğitim ağırlıklı kampanyalar düzenlediğini aktardı. Ayrıca CoinW, Türkiye’de gerçekleşen Kahramanmaraş depremlerinde de aktif rol aldığını söyledi. Borsa, Türkiye’deki depremlerde afetzedelere ihtiyaç malzemeleri sağladığını ve sokak hayvanları ile ilgilendiğini iletti.

Sürdürülebilirliğe ve uyum sağlamaya önem verdiğini aktaran CoinW, şunları söyledi;

“Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde uyumluluğu önemsiyoruz. Kanada, ABD, Litvanya ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi birçok ülkede finans lisanslarına sahibiz. Teknoloji ve kültür arasındaki dengeyi sağlarken, sürdürülebilirliğe ve inovasyona önem veriyoruz. Bunun dışında operasyon yürüttüğümüz bölgelerde, blockchain ve finans konusundaki eğitimlerle hem kullanıcılarımızın daha bilinçli yatırım yapmalarını sağlamayı hem de sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimli gençler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”

“Operasyonlarda Sürekli Olarak Düşünceli Bir Yaklaşım Sergiliyoruz”

Geçtiğimiz yıl yaşanan FTX krizi, birçok kripto borsasında likidite sorunlarını beraberinde getirdi. Diğer taraftan ABD bankaları da likidite problemleriyle yüzleştiler. Ekonomik bir figür olan likidite, yatırım alanında büyük bir önem taşıyor. Bu kapsamda Coinkolik’in sorularını yanıtlayan CoinW, kripto pazarının, bilgi birikimi ve deneyimi olmayan yeni projeler ve borsalarla dolup taştığını aktardı.

Sektördeki beşinci yılını geçiren CoinW, operasyonlarında sürekli olarak düşünceli bir yaklaşım sergilediğini ve büyümesini sağlam adımlar ile gerçekleştirdiğini söyledi.

Güven oluşturmaya ve endüstrideki standartları korumaya odaklandığını belirten CoinW, şunları söyledi;

“Piyasadaki deneyimlerinden yararlanan CoinW, hem küresel standardizasyona hem de yerel topluluklar arasında güven oluşturmaya öncelik veren stratejileri titizlikle tasarlıyor ve uyguluyor. CoinW, yeni operasyonel ve güvenlikle ilgili sertifikalar alarak, endüstri standartlarını korumaya olan bağlılığını gösterirken aynı zamanda yerel kullanıcıların benzersiz ihtiyaçlarına odaklanıyor.”

Kripto borsası, küresel standardizasyon ile yerel uygulanabilirlik arasındaki hassas dengeyi korumaya çalıştığını ve değişen pazar karmaşıklığında hareket ettiğini iletti. Ayrıca borsa, önümüzdeki yıllarda yenilik ve ilerlemeye yön vermeye de hazırlanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner