Yükleniyor...

Bahamalar ve FTX Arasındaki Gerilim Artıyor

Bahama hükümeti, FTX'in yeniden yapılandırılmasından sorumlu kişiye karşı sert açıklamalar yaptı.

Bahamalar ve FTX Arasindaki Gerilim Artiyor

Bahama hükümeti, FTX’in yeniden yapılandırılmasından sorumlu kişiye karşı sert açıklamalar yaptı.

FTX ve bağlı 100’den fazla şirketin ABD’de 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasının ardından tansiyon yükseliyor. Bahamalar düzenleyicisinin çöküş sonrası yerel FTX biriminin dijital varlıklarına el koyma hamlesi, tartışmaların fitilini ateşleyince FTX’e atanan John J. Ray III ve Bahamalar arasında ufak bir mücadele başladı.

Bahamalar, FTX’in Yeni CEO’su Hakkında Konuştu

Baham hükümeti, Sam Bankman-Fried’in parçalanmış şirketinden geriye kalan enkazın altından kalkmaya çalışan John J. Ray III hakkında açıklamalarda bulundu.

Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder Pazar günü yaptığı açıklamada, John J. Ray III tarafından ABD iflas işlemlerinde yapılan son açıklamaların üzücü olduğunu söyledi. Ayrıca, açıklamanın ülkenin menkul kıymetler gözlemcisi tarafından alınan önlemleri yanlış yansıttığını söyledi.

Aynı zamanda senatör olan Pinder bir video konuşmasında şunları söyledi:

“Milyonlarca dolarlık yasal ve danışmanlık ücretleri beklentisinin hem yasal stratejilerini hem de küstah açıklamalarını yönlendiriyor olması mümkündür. Her halükarda, gelecekteki tüm başvurularda sağduyu ve doğruluk çağrısında bulunuyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner