Yükleniyor...

Bakkt Hacminde Sıra Dışı Yükselişler: 38 Milyon Dolar Oldu

Kıtalararası Borsanın dijital varlık platformu Bakkt [ICE], Bitcoin’in düşüş eğilimini tersine çevirmesiyle beraber 38.

bakkt rekor kırdı

Kıtalararası Borsanın dijital varlık platformu Bakkt [ICE], Bitcoin’in düşüş eğilimini tersine çevirmesiyle beraber 38.74 milyon doların üzerine çıktı. Böylece Bakkt yeni bir rekor seviyeye ulaşmış oldu.

Bakkt Volume Bot’a göre, Bakkt bir önceki all time high (ATH)’den yüzde 40 artışla başka bir ATH’ye daha ulaştı. Tahminlere göre Bakkt’ın hacmi önceki ATH’sini iki katına çıkarabilir ve işlem günü kapandığında hacim 41 milyon dolara ulaşabilir. Kripto para birimlerinin son hareketleri göz önüne alındığında, tatil ateşiyle gelen oynaklık yatırımcıların kafasındaki tek şey değil. Geçtiğimiz hafta, 22 Kasım’da borsa, Bitcoin 8 bin 400 dolardan 7 bin 500 dolara düştüğü için 20,4 milyon dolarlık bir ATH kaydetmişti.

Bakkt Velayet Gereklilikleri Yatırımcıyı Uzaklaştırdı

Asya kaynaklı bir diğer düşüş eğilimi, Bitcoin’in 7 bin doların altına düşmesine neden oldu. Güney Kore borsası Upbit, Ether ve diğer kripto para birimleri cinsinden yaklaşık 50 milyon dolarlık saldırıya uğradı. Bitcoin’in çalındığı rapor edilmediyse de, ayılar 27 Kasım’da işlem saatlerine başlamadan önce BTC fiyatını bir saatte yüzde 2,5 oranında düşürdü. Bununla birlikte, Bitcoin 6 bin 850 dolara düştükten hemen sonra toparlandı. BTC bin ila bin 700 UTC arasında yüzde 9,7 arttı.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta, CME’nin rolü. Düzenlenmiş Vadeli İşlemler borsası Bakkt’ın ilk günlerinde nakit olarak ödenmiş BTC Vadeli İşlemleri ile oldukça iyi bir performans gösterdi, ancak kurumsal yatırımcılar Bakkt’ın ürünlerinin velayet gerekliliklerini anlamaya başladıkça kısa sürede geri çekildi. CME’nin 29 Kasım’da tekrar sona ermesi ve spot pazarla olan ilişkisinin iyi bir biçimde belgelemesiyle, sözleşmelerinin sona ermesi Bakkt hacimlerinin artmasına katkıda bulunmuş olabilir. CME’nin hacim sayısı Ekim ayının başından bu yana düşmekte ve YTD’nin ortalama 7 bin 237 adet sözleşmesi günlük hacimli sayılarla bozulmamakta ve Bitcoin’in önemli bir günlük hamle yaptığı günleri engellemektedir. Bakkt, katalizörünü nerede bulduğuna bakılmaksızın, CME veya Bitcoin’in oynaklığında, Şükran Günü haftasonunun tadını çıkaracak.

Bununla beraber bilindiği üzere Bakkt 9 Aralık’ta Bitcoin türev ürününü de piyasaya sunacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner