Yükleniyor...

Balinadan 1 milyar USDT’lik işlem: Borsalara aktarıyor!

Zincir üstü verilere göre, bir balina Tether'den aldığı 1 milyar dolarlık USDT'yi borsalara yatırmaya başladı.

Balina

Zincir üstü verilere göre, bir balina Tether’den aldığı 1 milyar dolarlık USDT’yi borsalara yatırmaya başladı.

Kripto piyasasının yükseliş yönlü hareketliliği, kurumsalları ve balinaları iştahlandırdı. Son birkaç ayda, bazı altcoin’lerde yüklü girişler görüldü. Özellikle balinalar, uzun süredir ellerinde bulunan nakiti (USDT, USDC vb stablecoin’ler) kripto piyasasına sokmaya başladı.

Bitcoin spot ETF haberleriyle boğa beklentilerinin şiddetlendiği kripto piyasasında, kurumsalların ve balinaların hareketleri yakından takip ediliyor. Bir balinanın hareketi ise Lookonchain’in dikkatini çekti. Lookonchain’e göre balina, Tether’den aldığı USDT’leri borsalara aktarmaya başladı.

Balina hareketi: 1 milyar doları taşıdı!

Lookonchain’in X platformundan yaptığı paylaşımlara göre, bir balina cüzdanı elinde bulunan 992 milyon USDT’yi OKX, Kraken ve Coinbase’e yatırmaya devam ediyor. Balina, şimdiye kadar 300 milyon dolara yakın USDT’yi borsalara yatırdı.

Balina, önce USDT’nin Tether Treasury cüzdanından varlıklarını alıyor, daha sonra ise bunları borsalara aktarıyor. Merkeziyetsiz yapıdan, merkezi borsalara geçen balinanın ne yapacağı ise bilinmiyor.

Zincir üstü verilere yansıyan ve Lookonchain’in elde ettiği transferler kripto yatırımcılarını heyecanlandırdı. Balina, 20 Ekim itibariyle Tether’den 992 milyon USDT aldı. Bunları borsalara aktarmaya devam ediyor.

Balinanın ufak miktarlar ile merkezi borsalara USDT yatırması, önümüzdeki süreçte yaşanabilecek fiyat hareketliliğini düşündürttü. Kripto piyasası, son günlerde satış baskılarıyla sallansa da yıkılmadan ilerliyor. Birçok altcoin, öne çıkan yükselişlere imza atıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner