Yükleniyor...

Balinalar, bu coin’i sessizce biriktiriyor: Altı yılın zirvesi!

Chainlink balinaları son bir haftada agresif bir şekilde alım gerçekleştirerek 40 milyon dolarlık LINK biriktirdi.

Chainlink LINK

Chainlink balinaları son bir haftada agresif bir şekilde alım gerçekleştirerek 40 milyon dolarlık LINK biriktirdi.

Zincir üstü veri araştırmacısı Santiment, son beş haftada yüzde 30 değer kazanan LINK’teki balina hareketlerini ortaya çıkardı. Santiment verilerine göre, 100 bin ila 1 milyon LINK tutan balina cüzdanları geçtiğimiz hafta agresif bir büyüme kaydetti. Balinalar bir haftada 40 milyon dolarlık LINK biriktirdi.

Santiment’in zincir üstü verilerine göre, Chainlink (LINK) balinalarında iştahlı bir hareketlilik yaşanıyor. Balinalar, bir haftada varlıklarına 5,12 milyon LINK ekledi. LINK fiyatı BTC’nin çalkantılı ilerleyişinden etkilense de balinaların iştahı kaybolmadı.

Chainlink (LINK)

Santiment, 100 bin ila 1 milyon LINK tutan cüzdanları inceledi. Cüzdanlar, garip bir şekilde fiyata ve piyasa koşullarına bakmadan ellerindeki LINK’leri artırmaya devam etti. Bir haftada 40 milyon dolarlık LINK dolaşımdan çıkarak balina cüzdanlarına kaydı.

Balinalar LINK’de yaşanan satış baskısına ve piyasa koşullarına rağmen ellerindeki LINK arzını altı yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Rekor bir seviye olan bu durum, balinaların LINK’e duyduğu ilgiyi gözler önüne seriyor.

Chainlink ağında, son günlerde 20 milyon LINK’in hareketlilik yaşadığı kaydedilmişti. 13 Ekim tarihinde, kurumsal oyuncuların Chainlink’e yönelik ilgisinde artış yaşandı. Zincir üstü analisti Ali Martinez, 13 Ekim’de toplam değeri 50 milyon doları aşan 20 milyon LINK’in hareket ettiğini açıklamıştı.

Chainlink (LINK), geçtiğimiz gün 7,81 dolara kadar yükseldi. Ortaya çıkan haber akışlarından etkilenen BTC nedeniyle LINK’te ufak çaplı bir geri çekilme meydana geldi.

LINK, 7,40 dolar seviyesini destek bölgesi olarak kullanıyor. Bu destek bölgesi, LINK fiyatının 50 günlük hareketli ortalama (EMA) olan 7 dolara düşmesini engelledi. LINK, destek bölgesinde kalıcılık sağlar ve gerekli piyasa koşullarından yararlanırsa, 8 dolar seviyesine kadar yükseliş gerçekleştirebilir.

Popüler kripto para birimi yılın en yüksek fiyat noktası olan 8,58 dolardan sadece yüzde 13’lük bir uzaklıkta bulunuyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI), 50’nin üzerinde kalarak momentumun alım yönlü bir hale geldiğini gösteriyor. Bu durumun devam etmesi halinde yüzde 13’lük yükseliş LINK için imkansız görünmüyor.

LINK grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner