Yükleniyor...

Balinalar gözünü Ethereum’a (ETH) dikti: Dikkat çeken aktiviteler!

Spot Bitcoin ETF'lerin onaylanması beklenilirken, birkaç balinanın Ethereum (ETH) tarafında gerçekleştirdiği aktiviteler dikkat çekti.

Ethereum balina

Spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması beklenilirken, birkaç balinanın Ethereum (ETH) tarafında gerçekleştirdiği aktiviteler dikkat çekti.

Kripto para piyasası, tarihin en önemli kararlarından birisine yaklaştı. Spot Bitcoin ETF başvurularının günün ilerleyen saatlerinde onaylanması bekleniliyor. Bitcoin (BTC) için kritik bir öneme sahip olan ETF’lerin yarattığı ilgi ise günden güne artıyor. Kripto yatırımcıları, boğa koşusuna odaklandı.

Bitcoin açısından önemli gelişmelerin yaşandığı bugünlerde, BTC paritesinde geri planda kalan Ethereum’da (ETH) balinalar hareketlendi. Lookonchain’in zincir üstü verilerine göre, birkaç balina yüklü miktarda ETH biriktirdi.

Balinalar Ethereum (ETH) biriktiriyor

Lookonchain’in X platformundan yaptığı paylaşımlara göre, birkaç balina Ethereum (ETH) biriktirmeye başladı. ETH’nin BTC paritesinde dip bölgelere düşmesi, balinaları iştahlandırdı.

Lookonchain’e göre bir balina, ortalama fiyatı 23 milyon dolar olan 9.750 ETH’yi Binance borsasından çekti. Balina, Binance’ten çektiği ETH’leri DeFi platformu Compound’a aktardı. Compound’ta ETH’leri teminat gösteren balina 12 milyon USDT aldı. Balinanın bu USDT’leri de ETH satın almak için kullanabileceği düşünülüyor. Balinayı öne çıkaran ise daha önceki ETH işlemleri oldu. Balina, daha önce benzer şekilde 3 kez ETH işlemi yaptı. Bu işlemlerin 2’sinden kâr elde eden balina, toplam 5 milyon dolar kazandı. Dördüncü kez ETH’de işleme giren balinanın yükselişe odaklanması ise dikkat çekti.

Başka bir balina da ETH’ye gözünü dikti. Bu balina ise gün içerisinde DeFi platformu Aave’den 11 milyon dolara tekabül eden 241 WBTC borç aldı. Balina bu WBTC’leri 4.677 ETH ile (11 milyon dolar) takas etti. BTC borçalanarak ETH satın alan balina, ETH’nin BTC paritesinde güçlü bir yükseliş yaşayacağını düşünüyor.

ETH, BTC ve diğer majör altcoin’lere göre beklenilen çıkışı yapamadı. Ancak gözler spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması sonrasında ETH’ye çevrilebilir. Kurumsallar, spot Bitcoin ETF’ler haricinde Ethereum spot ETF başvurusunda da bulundu. Bu başvurular, muhtemelen BTC ETF’lerinden sonra değerlendirmeye alınacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner