Yükleniyor...

Balinalar Harekete Geçti! Bitcoin, Ethereum ve XRP Balinalarından 319 Milyon Dolarlık İşlem!

Gerçek ismi bilinmeyen ve balinalar olarak isimlendirilen dünyanın en büyük kripto para cüzdanlarından bazıları piyasaların toparlanmaya başlamasıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP'de milyon dolarlık işlemler gerçekleştirmeye başladı.

Kripto Para Balinalari

Gerçek ismi bilinmeyen ve balinalar olarak isimlendirilen dünyanın en büyük kripto para cüzdanlarından bazıları piyasaların toparlanmaya başlamasıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP’de milyon dolarlık işlemler gerçekleştirmeye başladı. Özellikle Binance’daki trader’ların dün çok sayıda yüksek miktarda Bitcoin işlemleri gerçekleştirdiği görüldü.

Bitcoin Balinalarından 72 Milyon Dolarlık İşlem!

Zincirüstü veri takip platformu Whale Alert‘e göre, her biri yaklaşık 36 milyon dolar değerinde olan toplamda 7000 BTC’lik iki büyük işlem gerçekleştirdi. İşlemler iki Binance cüzdanından bilinmeyen iki cüzdan arasında kaydedildi. Üçüncü büyük bir işlem ise bir borsa cüzdanından bilinmeyen başka bir cüzdana 35 milyon dolardan fazla değere karşılık gelen 3405 BTC transfer edildi.

Kripto para borsası Binance‘in de dahil olduğu üç ek işlemle dün gerçekleştirilen en büyük Bitcoin balina işlemleri şu şekilde:

  • Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana 24,1 milyon dolar değerinde 2317 BTC gönderildi
  • Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana 10,7 milyon dolar değerinde 1000 BTC gönderildi
  • Bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e edilen 32,6 milyon dolar değerinde 3.146 BTC gönderildi
  • Bilinmeyen bir cüzdandan gözetim devi Xapo’ya 10,1 milyon dolar değerinde 955 BTC gönderildi
  • Bilinmeyen bir cüzdandan kripto para borsası Bitstamp’a 11.3 milyon dolar değerinde 1100 BTC gönderildi
  • Bilinmeyen bir cüzdandan kripto para borsası Bitstamp’a 11,3 milyon dolar değerinde 1100 BTC gönderildi
  • Bilinmeyen bir cüzdandan kripto para borsası Huobi’ye 20,6 milyon dolar değerinde 2000 BTC gönderildi

Ethereum ve XRP Balinaları da Harekete Geçti

Bitcoin balinalarının yanı sıra Ethereum balinaları da hareketlenmiş durumda. Dün bilinmeyen bir cüzdandan Binance’a 10,5 milyon dolar değerinde 32371 ETH gönderildi. Ek olarak 63 milyon dolar değerinde 197436 ETH bilinmeyen iki cüzdan arasında hareket etti.

Öte yandan Bitcoin ve Ethereum’da olduğu gibi Ripple ağında da birkaç büyük XRP işlemi gerçekleştildi. Balina takipçilerine göre Ripple ağında gerçekleitirilen iki işlem dikkat çekiciydi. İlki 11,4 milyon dolar değerinde 50 milyon 886 bin 987 XRP’nin bilinmeyen bir cüzdandan bilinen bir Ripple cüzdanına taşınmasıydı. İkincisi ise bilinmeyen bir cüzdandan Ripple’a 6,7 milyon değerinde 29 milyon 341 bin 273 XRP’nin gönderilmesi oldu. Bilindiği üzere Ripple, toplam XRP arzının yarısından fazlasına sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner