Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Yaşanan Artış Devam Edecek mi? Analist Açıkladı

Bitcoin (BTC) ve diğer önemli kripto para birimleri bugün yeşil alanda yer alıyor.

bitcoin fiyati

Bitcoin (BTC) ve diğer önemli kripto para birimleri bugün yeşil alanda yer alıyor. İlk 20’de yer alan tüm dijital paralar son 24 saatte ufak da olsa kazanç sağladı.

Bitcoin ise ayıları hazırlıksız yakalayan büyük bir kısa sıkışmaya tanık oldu. Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi olan Bitcoin, ani kısa bir sıkışma sonrasında Bitstamp borsasında gün içi en yüksek seviye olan 10 bin 726 dolara yükseldi. Geçtiğimiz birkaç saat içinde neredeyse %4 yükselen BTC, 23 Eylül’deki düşüşünde 10 bin 200 dolar seviyesine kadar gerilemişti. BTC, yazın yazıldığı sırada ise kazançlarının bir kısmını sildikten sonra 10 bin 667 dolardan el değiştiriyor.

BTC

Hafif İyileşmeler Görülüyor

Bitcoin, altın ve hisse senetleri hafif bir iyileşme görüyor. Kripto para trader’ı r Scott Melker, Bitcoin’in RSI yükselişinin en son yukarı doğru hareket hakkında bir ipucu verdiğini belirtti. Lider kripto para birimi, hafif iyileşme ile eski piyasalarla ilişkisini bir kez daha gösterdi. Altın, şu anda yeşil alanda yer alarak bugünkü kayıplarını azalttı. Değerli metal, yükselen dolar endeksi nedeniyle üç gün üst üste kırmızı bölgede kalmıştı. S&P 500, bugünkü işlem seansında 2020 kazancının tamamını sildikten sonra da mütevazı artış yaşadı. Gösterge hisse senedi piyasası endeksi, 3,222’nin altında kapanırsa bir düzeltmeye girecektir.

Epik düşüşünden bu yana yükselmesine rağmen, Bitcoin, yarın gerçekleşecek olan opsiyon sözleşmelerinin yaygın olarak beklenen üç aylık süresinin dolmasından önce, 11 bin dolarlık temel seviyenin üzerine henüz ayak basmadı. Güçlü dolar ise kesinlikle bir yıl öncesine göre çok daha iyi bir yerde.

OnChainFX verilerine göre, BTC şu anda yıllık bazda yüzde 10 daha yüksek işlem görüyor. 24 Eylül 2019’da, büyük bir azalan üçgenin parçalanmasının ardından kripto para 7 bin 900 dolara düşmüştü.

Bitcoin Fiyatında Durum Ne Olacak?

Eylül ayı sonu Bitcoin için hızla yaklaşıyor. Sadece altı gün içinde, önde gelen kripto para biriminin aylık mumu kapanacak. Bu yakınlığın önemi nedeniyle, analistler önemli yorumlarda bulunuyor.

BlockRoots’un kurucu ortağı ve kripto para analisti Josh Rager, geçtiğimiz günlerde BTC‘nin boğa eğilimine ikna olması için aylık zaman diliminde 10 bin 760 doların üzerine çıkması gerektiğini söyledi. 10 bin 760 dolar, kripto para biriminin 2019 boğa koşusu sırasında aylık bazda zirveye çıktığı ve izlemesi çok önemli bir seviye haline getirdiği yerdir. Rager konuyla ilgili daha fazla açıklama yaptı:

“Bitcoin, oldukça yakından takip ettiği için geleneksel pazarlardan muaf değil. Ancak aylık kapanışa yalnızca bir hafta kaldı ve fiyatların Eylül sonuna kadar 10 bin 760 ABD dolarının üzerine tekrar yükselmesini görmek isterim. SPX ve DXY iyi oynarsa Bitcoin’in iyi olacağını düşünüyorum.”

Bununla beraber dün de haberini verdiğimiz gibi CryptoAmsterdam isimli analist bir grafik paylaşarak BTC’nin parabolik bir şekilde yükselmeye başladığını ifade etmişti. Analiste göre bu eğilim lider kripto para biriminin yakında toparlanacağını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner