Yükleniyor...

Balinaların Bitcoin’lerini (BTC) Sattığına Dair İlk İşaretler

Balinalar, Bitcoin piyasasında artan oynaklığın ardından hareket etmeye başlayabilir.

balina bitcoin

Balinalar, Bitcoin piyasasında artan oynaklığın ardından hareket etmeye başlayabilir.

OkLink tarafından paylaşılan verilere göre, son satışlar sırasında büyük işlemlerin sayısı hızla yükseldi ve bu, büyük Bitcoin sahiplerinden gelen satış baskısının ilk göstergesi olabilir. OkLink tarafından sağlanan bir veri, 500 BTC’den fazla işlem sayısını takip ediyor.

İşlem sayısındaki artış, trader’ların çoğunlukla hafta içi aktif olması nedeniyle, hafta sonunda önemli bir düşüşün ardından ortaya çıktı. Ancak, hafta sonu işlem etkinliği düşüşüyle ​​karşılaşmadan önce, gösterge 14 Eylül’de başka bir artış gösterdi; bu, daha sonra piyasada gerçekleştirilen borsalardaki büyük işlemlerin bir yansıması olabilir.

%15’lik bir satıştan sonra, daha da fazla balina düzeyinde işlem yapıldı, ancak buna ek olarak, farklı zincir içi veri sağlayıcıları herhangi bir artan döviz girişi göstermedi, bu da büyük cüzdanların varlıklarını satmasına rağmen, kurumsal yatırımcılar varlıklarını satmayı dört gözle beklemediğini gösteriyor.

22091

Glassnode’un Spent Volume Age Bands gibi genel olarak ağdaki işlem etkinliğini izleyen zincir üstü göstergelerine göre eski Bitcoin sahipleri varlıklarını piyasada yeniden dağıtmıyorlar. Buna ek olarak, fonların dağılımı ve harcama oranları yavaşlamakta.

21-22 Eylül’deki satıştan sonra, harcama oranları artmıyor ya da kademeli olarak artmıyor, bu da kurumsal yatırımcılar arasındaki “hodl” hissiyatı hakkındaki tezi doğruluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner