Yükleniyor...

Blockdaemon, Dünyanın En Büyük Blockchain Altyapı Şirketi Oldu

Önde gelen bağımsız blockchain altyapı platformlarından Blockdaemon, 1,26 milyar dolar değerleme ile 155 milyon dolar topladı.

blockdaemon

Önde gelen bağımsız blockchain altyapı platformlarından Blockdaemon, 1,26 milyar dolar değerleme ile 155 milyon dolar topladı. Firma B Serisi finansman turunu 1,255 milyar ABD Doları değerinde kapattığını ve bu sayede dünyanın en büyük blockchain altyapı şirketi olduğunu duyurdu.

Finansman turu, Matrix Capital Management, Sapphire Ventures ve Morgan Creek Digital’in katılımıyla SoftBank Vision Fund 2 tarafından yönetildi. Son 90 gün içinde Blockdaemon büyümesi önemli ölçüde hızlandı ve yönetilen düğüm sayısı 8.000’den 18.000’e çıkarak ikiye katladı.

Mevcut yatırımcılar Boldstart Ventures, Goldman Sachs, Greenspring Associates, CoinFund, Kenetic, Kraken Ventures, Borderless Capital ve Lerer Hippeau, B serisi finansman turu kapsamında yatırımlarını artırdı.

Blockdaemon CEO’su ve Kurucusu Konstantin Richter konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bu yatırım Blockdaemon için önemli kilometre taşıdır ve dünya çapında mevcut finansal altyapıyı canlandırmaya devam etmemizi sağlayacaktır. Merkezi olmayan bir finansal altyapının geleceğine hazırız. Geleneksel bankacılık ile kripto varlık ekosistemi arasında köprü kurmaya kararlıyız. Bu son finansman turunu mümkün kılan finans, teknoloji ve VC devlerinin desteğine ve güvenine sahip olduğumuz için çok memnunuz.”

Blockdaemon, blockchain endüstrisinin temel katmanıdır ve katılımcıların kurumsal düzeyde ölçeklenebilirlik ve güvenilirlikle basit bir ara yüzde düğümler aracılığıyla işlem yapmasına, hisse almasına ve kazanmasına olanak tanır.

Geçen yıl şirket, değerlemede 70 kat, gelirde 20 kat ve personel sayısında 5 kat artışla sonuçlandı. Şirket ayrıca 10.000’den fazla ETH 2.0 doğrulayıcıyı piyasaya sürdü, stake edilen varlıklar ortalama 10 milyar doları aştı ve bulut bölgelerinde, veri merkezlerinde dünya çapında 70 varlık noktasına ulaştı. Blockdaemon ayrıca geçtiğimiz yıl bölgesel ve veri merkezi çeşitlendirmesiyle birçok risk azaltma katmanı ekledi ve müşterileri için sigorta garantisi sağladı.

SoftBank Investment Yönetici Ortağı Nagraj Kashyap şöyle konuştu;

“Blockdaemon’un, dünyanın en iyi kripto varlık borsalarına, koruyucularına ve fonlarına güç sağlamaya yardımcı olmak için kullanımı kolay altyapı ürünleri ve hizmetleri paketi sağlayan blok zinciri endüstrisi için temel bir katman olduğuna inanıyoruz.”

Bir sonraki aşama, API’ler aracılığıyla protokollere erişim sağlayarak köprü kurmak, kurumlar için finansal raporlama yeteneklerini genişletmek ve blok zinciri ekosisteminin entegrasyonunu kolaylaştırmak için altyapı yeteneklerini derinleştirmek olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner