Yükleniyor...

Coinkolik’in Medya Sponsoru Olduğu Cardano Summit 2021 Bu Hafta Sonu Gerçekleşecek

Dünyanın en büyük çevre dostu blockchain'i, özel konuklardan oluşan çığır açan duyurular ve paneller içeren, şimdiye kadarki en büyük etkinliğini duyurdu:

Cardano Summit 2021 Gerçekleşecek

Dünyanın en büyük çevre dostu blockchain’i, özel konuklardan oluşan çığır açan duyurular ve paneller içeren, şimdiye kadarki en büyük etkinliğini duyurdu: Cardano Summit 2021.

Cardano Summit 2021’de katılımcılar, 25 ve 26 Eylül 2021 tarihleri arasında benzersiz teknolojilerin bir karışımını deneyimleyecek.

Etkinlikte Cardano’ya ilişkin bilimsel araştırmalar, ulusal para birimlerinin geleceği, blockchain teknolojisinin verilerin korunması üzerindeki etkisi ve ayrıca sektördeki önemli gelişmeler ele alınacak.

Etkinliğin konukları arasında, Financial Times’ın Baş Editörü Gillian Tett, Southbank Center Başkanı Misan Harriman gibi önemli isimler yer alıyor.

Şimdiye kadarki en büyük blockchain etkinliklerinden biri olması beklenen etkinliğe hükümet yetkilileri, sektör uzmanları ve teknoloji meraklıları da dahil olmak üzere 40.000 kişinin katılımıyla gerçekleşmesi bekleniyor.

Eylül 2021 – Dünyanın en büyük çevre dostu blockchain’i Cardano’nun arkasındaki şirketler, Afrika, Avrupa ve ABD’deki altı merkezde yüz yüze düzenlenen ve çevrimiçi olarak katılınabilen bir etkinlik olan Cardano Summit 2021’i gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Daha önce Google gibi sektördeki ağır toplar tarafından kullanılan ve bir dizi sosyal, video ve etkileşimli özellik içeren en son teknoloji sayesinde etkinlik altı kıtada ve 50’den fazla ülkede gerçekleşecek.

Cardano Summit 2021, Cardano’nun anıtsal yılını kutlamak ve geleceğe yönelik vizyonunu paylaşmak için aralarında blockchain meraklılarının, sektör uzmanlarının ve özel konuklarının binlerce kişiyi bir araya getirecek. Cardano, öğrenciler için dijital kimlikler oluşturarak Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile bugüne kadarki en büyük blockchain ortaklığını kurarak süreci demokratikleştirirken her yerde herkes için sistemleri iyileştirmeye misyonuna kendini adamaya devam ediyor.

Öte yandan Cardano, Bitcoin’in enerji kullanımının %0,01’i ile ağda yenilik yapmaktan, akıllı sözleşmeler olmadan Cardano’da NFT’lerin oluşturulmasına izin veren bir çözümün geliştirilmesine kadar blockchain teknolojisinin ön saflarında yer alıyor. Öyle ki Cardano ağında halihazırda şu ana kadar 750.000’den fazla güvenli ve kararlı NFT’nin yaratıldığını belirtiliyor.

204126 D6 iohk cardano summit creative Devex 300x300 2

25 ve 26 Eylül tarihlerinde Cardano’daki en son gelişmelerin sergilendiği etkinlikte, önde gelen siyasi isimler, teknoloji ve iş dünyası liderleri yer alacak ve çığır açan bazı özel yenilikler duyurulacak. Özel konuklar, itibari para biriminin geleceğini değerlendirirken Southbank Center Başkanı Misan Harriman, NFT’leri ve sanatın geleceğini tartışacak. Konferanstaki diğer paneller, sürdürülebilirlik, regülasyonlar, blockchain teknolojisinin benimsenmesi ve şu anda finansal ve sosyal hizmetlere erişimi olmayan 1.7 milyar kişinin bu hizmetlere erişiminin nasıl sağlanacağı tartışılacak.

Cardano’nun geliştirici şirketi IOHK, Cardano’nun güvenlik, fiyat istikrarı ve enerji verimliliği açısından neden titiz bir bilimsel yaklaşım benimsediğini açıklığa kavuşturmak için blockchain alanında önde gelen bilim insanlarını ve akademisyenleri bir araya getirecek. Öte yandan Cardano’nun kâr amacı güden iş kolu EMURGO’nun üzerinde çalıştığı işletmeler ve hükümetler için yaratıcı blockchain uygulamaları üzerine tartışmalar ve sunumlar yapılacak.

Dünyanın kendisini yeni bir normalin içerisinde bulduğu şu günlerde blockchain topluluğu, etkileşimi koparmamak adına çevrimiçi ve çevrimdışı etkinlikleri birleştirerek yeni heyecan verici yollar keşfediyor. Cardano Summit 2021’de dünyanın dört bir yanındaki blockchain uzmanları ve meraklıları Google’ın en son konferans teknolojisini kullanılarak bir araya getirilecek.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson şunları kaydetti: Cardano Summit 2021, Cardano’da akıllı sözleşme yeteneklerinin başlatılmasını ve üçüncü nesil bir blockchain platformu oluşturmak için altı yıllık olağanüstü yoğun bir geliştirme ve akademik araştırmayı takip ediyor.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard şunları kaydetti: Cardano Vakfı’na liderlik etmenin en güzel yanlarından biri, topluluğumuzun becerilerinin ve inanılmaz yaratıcılığının çeşitli sorunlar üzerinde uygulandığına şahit olmak. Geleceğin mimarlarından bahsettiğimizde tam olarak bunu kastediyoruz. Bu nedenle, Cardano Zirvesi, dünyanın dört bir yanındaki topluluğumuz için başarılanları ve aynı zamanda en önemlisi geleceğe yönelik planlarımızı kutlamak için mükemmel bir fırsat.

EMURGO CEO’su Ken Kodama şunları kaydetti: EMURGO, 2021 Cardano Zirvesi’nin ön saflarında yer almaktan çok heyecan duyuyor. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yılki konferans, küresel Cardano topluluğu ve kurucu kuruluşların bir araya gelip, özellikle Alonzo hard fork’uyla Cardano’yu sektörün önde gelen projelerinden biri yapan çalışmayı ve başarıyı kutlamak için iyi bir fırsat.

Cardano Summit 2021 hem internet üzerinden çevrimiçi bir sanal konferans olarak hem de 6 kıtada topluluk liderliğinde etkinlikler sayesinde yüz yüze gerçekleştirilecek. Coinkolik olarak medya sponsoru olduğumuz Cardano Summit 2021‘ye katılmak isterseniz bu bağlantı üzerinden ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner