Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 40.000 Dolar Seviyesinin Altına Yaptığı Kısa Yolculuktan Sonra Toparlanıyor

Bitcoin (BTC), 40.

btc 6

Bitcoin (BTC), 40.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin ardından, toparlanma belirtileri göstermeye başladı.

Lider kripto para birimi, bugün erken saatlerde 40.000 doların altına düştükten sonra kademeli bir toparlanma başlattı. Bitcoin Ağustos’tan bu yana ilk kez 40.000 doların altına düştü.

BTC, yaşadığı düşüş ve finansal düzenleyici kurumlardan eleştiri aldıktan sonra, yönünü tersine döndürdü ve 42.000 dolar seviyesini aşmayı başardı.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada Coingecko verilerine göre 42.540 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin’ler de Değer Kaybetti

Bitcoin’i takip eden en iyi kripto paralar arasında yer alan Ethereum, Litecoin ve Solana da son yirmi dört saat içinde değer kaybetti.

Medya tarafından bu haftanın başlarında bildirildiği üzere, Bitcoin düzeltmesine esas olarak Çin’deki sorunlardan sonra ortaya çıkan satışlar neden oldu. Daha önce haberini verdiğimiz gibi en büyük konut üreticisi China Evergrande Group, hissedarlarına olan 2 trilyon yuan değerindeki borcunu ödeyemedi. Bu da bir krize neden oldu.

Ancak CNBC tarafından yayınlanan bir habere göre şirket, yerel tahvilleri için bir faiz ödemesi anlaşması yaptı. Ayrıca, Çin Merkez Bankası (PBOC), yerel bankacılık sistemini desteklemek için 14 milyar dolarlık teşvik yayınladı. Bu önlemler, yatırımcıların endişelerini şimdilik biraz yatıştırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner