Yükleniyor...

Balinaların ETH ve BTC işlemleri dikkat çekti: Neler oluyor?

Zincir üstü araştırma kuruluşlarının ortaya çıkardığı verilere göre, birkaç balina büyük miktarda Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) biriktirdi.

Ether (ETH) Bitcoin (BTC) balina

Zincir üstü araştırma kuruluşlarının ortaya çıkardığı verilere göre, birkaç balina büyük miktarda Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) biriktirdi.

Kripto para piyasasının yükseliş yönlü ilerleyişi, birçok balinayı harekete geçirdi. Kripto balinaları, yüklü miktardaki varlıklarını transfer etmeye başladı. Ayrıca balinaların kripto paralara iştahlı yaklaşması da dikkat çekti. Boğa beklentilerinin arttığı bugünlerde, artan balina aktivitesi zincir üstü verilere yansıdı.

Lookonchain ve WhaleAlert gibi zincir üstü araştırmacıları, son 24 saatte önemli aktiviteleri gün yüzüne çıkardı. Bu verilere göre, birkaç balina büyük miktarda Ether (ETH) ve Bitcoin (BTC) biriktirdi. Borsalardan çekilen varlıkların değerleri ise dudak uçuklattı.

Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) balinaların radarında

Birkaç balina, merkezi borsalardan yüz milyonlarca dolarlık Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) çekti. Balinaların zincir üstü aktiviteleri, potansiyel bir birikim olarak yorumlandı.

Zincir üstü araştırmacısı Whale Alert, gün içerisinde önemli birkaç BTC transferini ortaya çıkardı. Whale Alert’in X üzerinden yaptığı paylaşıma göre, 9.322 BTC Coinbase borsasından (485,24 milyon dolar) bilinmeyen bir cüzdana transfer edildi. Ayrıca Whale Alert, 9.162 BTC’nin (476,9 milyon dolar) de benzer şekilde Coinbase borsasından bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını aktardı.

Whale Alert’e göre, balinalar toplam 18.484 BTC’yi Coinbase’den soğuk cüzdanlara gönderdi. Kripto yatırımcıları, balinaların bu aktivitesini potansiyel birikim olarak yorumladı.

Gün içerisinde bir başka balina aktivitesi ise Ether (ETH) tarafında gerçekleşti. Lookonchain, bir balinanın gerçekleştirdiği aktiviteyi “Çılgınlık” başlığıyla paylaştı.

Lookonchain’e göre balina, ETH 2 bin 900 doların üzerine yükseliş gerçekleştirmeden önce büyük miktarda alım yaptı. Yükselişi önceden bilen balina, 100 milyon USDT’yi Binance’ten çekti ve 60 milyon USDT ile ortalama 21.353 ETH satın aldı. Balinanın ortalama ETH maliyeti 2 bin 810 dolar oldu. Balina, daha sonra 10 bin 649 ETH’yi (30,68 milyon dolar) de Binance borsasından kişisel cüzdanına çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner