Yükleniyor...

Ether (ETH) 3.000 dolara ilerliyor: Yapay zeka ve Dencun!

Vitalik Buterin'in yapay zeka sinyali ve 13 Mart'ta gerçekleşmesi planlanan Dencun güncellemesi, Ether (ETH) fiyatının 3 bin dolara ilerleyişine yol açtı.

Ether ETH boğa yükseliş

Vitalik Buterin’in yapay zeka sinyali ve 13 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan Dencun güncellemesi, Ether (ETH) fiyatının 3 bin dolara ilerleyişine yol açtı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) haftaya 52 bin doların üzerinde başlangıç yaparken, altcoin’lerin lideri Ether (ETH) sansasyonel bir çıkışa imza attı. ETH, 2 bin 900 doları aşarak gözünü 3 bin dolara dikti.

Kripto para piyasasının boğa iştahına girdiği bugünlerde, Ether için beklentiler yükseldi. 13 Mart’ta gerçekleşecek Dencun güncellemesi ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in sözleri ETH yükselişine zemin hazırladı.

ETH boğa koşusu

Ether (ETH) yükselişe doymuyor

Geçmiş dönemde Bitcoin’e (BTC) karşı güçsüz kalan Ether (ETH), son zamanlarda ayrışan yükselişiyle gözünü 3 bin dolara dikti. ETH, 1 Şubat’tan bu yana yüzde 30’luk yükselişe imza attı.

Kripto para piyasası spot Bitcoin ETF’ gündeminin geride kalması ve halving döneminin yaklaşmasıyla yükseliş yönlü ilerleyişini sürdürüyor. Birçok altcoin ATH (tüm zamanların en yüksek seviyesi) yaptı. Piyasanın yeşil ve pozitif görünümü, gözleri altcoin’lerin lideri ETH’ye çevirdi.

Eylül ile Ocak arasında bir türlü BTC paritesinde öne çıkamayan ETH, son zamanlarda ipleri eline aldı. BTC/ETH paritesinde ETH’nin keskin kırılımı, yükseliş senaryosunun odak noktası oldu. ETH’deki yükselişi, yapay zeka ve Dencun güncellemesi şiddetlendirdi.

13 Mart’ta gerçekleşmesi planlanan Dencun yükseltmesi, Şubat ayında ETH’nin yüzde 30 yükselmesini sağladı. Ethereum ağının daha verimli ve daha kapsamlı bir hale getirilmesini amaçlayan Dencun, ETH’ye yönelimi artırdı.

Kripto yatırımcıları, ETH’nin 3 bin dolara ulaşıp ulaşmayacağını merak ederken, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in açıklamaları gündeme damga vurdu. Buterin, gece saatlerinde yaptığı X paylaşımı ile ETH’ye can suyu oldu.

Buterin, yapay zeka destekli resmi kod doğrulama ve hata bulma uygulamasının kendisini heyecanlandırdığını dile getirdi. Ethereum’un en büyük teknik riskinin kod yapısındaki hatalar olduğunu açıklayan Buterin, yapay zeka ile kod yapısındaki riskin giderilebileceğinin sinyalini verdi.

Buterin’in yaptığı paylaşım ile birlikte ETH, 2 bin 900 doları aştı ve gözünü 3 bin dolara dikti.

ETH grafik analiz

Altcoin’lerin lideri ETH, 2 bin 950 dolar direncine yaklaşmış durumda. Bu bölgenin aşılması halinde ETH, 5 Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviyeye ulaşacak. ETH’nin 2 bin 950 doları aşması halinde sonraki direnç noktası 3 bin dolar olacak. Psikolojik direnç olan 3 bin dolar, kırılması oldukça zor bir nokta olarak görülüyor. Bu bölgenin aşılması halinde ETH, sırasıyla 3 bin 165 doları ve 3 bin 400 doları hedefleyebilir.

Dencun güncellemesinin 1 aydan kısa bir süre sonra gerçekleşecek olması, ETH fiyatını 3 bin dolara taşıyabilir. Bu bölge aşılması ve ETH’nin yükselişini devam ettirmesi, altcoin’lere de can suyu olacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner