Yükleniyor...

Bank for International Settlements’ten, Kripto Analizi

Bank for International Settlements (BIS), bireysel kripto yatırımcılarının büyük çoğunluğunun para kaybettiğini açıkladı.

Bank for International Settlementsten Kripto Analizi

Bank for International Settlements (BIS), bireysel kripto yatırımcılarının büyük çoğunluğunun para kaybettiğini açıkladı.

Kripto ayı piyasasında, kurumsal ve bireysel yatırımcılar oldukça fazla zarar etti. Özellikle bu sene gerçekleşen, Terra krizi ve FTX çöküşü piyasayı derinden etkiledi. Ortalama yüzde 80‘lik bir düşüş yaşayan kripto piyasasına, ABD faiz kararları da sert bir darbe vurdu. Tüm geçen süreçler kripto endüstrisi için ayı piyasası olarak tabir edildi. Yatırımcıların para kayıpları, analiz ve araştırma şirketlerinin de dikkatini çekti. İsviçre merkezli BIS, yaptığı araştırmada yatırımcıların yüzde 81‘inin zarar ettiğini açıkladı.

Kripto Düşüşleri Yatırımcıları Etkiledi

Bank for International Settlements (BIS), kripto para yatırımcılarının işlemlerine yönelik bir araştırma gerçekleştirdi.

İsviçre merkezli BIS’in raporlarında, 2015 yılından 2022 yılına kadar 95 ülkeyi kapsayan veriler derlendi. Veriler arasında, yatırımcıların çoğunluğunun Bitcoin fiyatı 20 bin dolar seviyelerindeyken piyasaya katıldığı yer aldı.

Analiz, kripto piyasasına giren yatırımcıların yüzde 81‘inin zarar ettiğini açıkladı. BIS bulguları arasında, kullanıcıların yüzde 40‘ının 35 yaş altı erkekler olduğu ortaya çıktı. Ayrıca dünya çapındaki kullanıcıların, yüzde 35‘ten azı kadın kullanıcı olarak belirlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner