Yükleniyor...

Bank of America’ya Göre Ethereum (ETH), Solana’ya (SOL) Karşı Pazar Payını Kaybetmeye Devam Edecek

Bank of America analisti Alkesh Shah, Ethereum'un (ETH), Solana'ya (SOL) karşı pazar payını kaybetmeyi sürdüreceğini öngürüyor.

solana

Bank of America analisti Alkesh Shah, Ethereum’un (ETH), Solana’ya (SOL) karşı pazar payını kaybetmeyi sürdüreceğini öngürüyor.

2021 yılında Ethereum (ETH) oldukça iyi bir performans sergilese de, bu performans Solana’ya kıyasla gölgede kalmış görünüyor.

Solana, geçtiğimiz yıl Ethereum’a karşı yaklaşık %2.200 oranında artış gösterdi. Bununla birlikte SOL/ETH çifti bu yıl %8 oranında geriledi ve tüm piyasa büyük bir düzeltme yaşadı.

Shah, Solana’nın Visa benzeri bir şeye dönüşerek, kripto endüstrisinin ödeme protokolü haline gelebilir.

Ethereum her ne kadar merkeziyetsizlik konusunda Solana’nın önünde olsa da Shah, blockchain’in yeterince ölçeklenebilir olmadığını ve bunun da işlem maliyetlerini artırdığını ifade etti. Solana Ethereum’a kıyasla daha merkezi bir yapıda olmasına karşın ölçeklenebilirlik açısından daha önde yer alıyor.

Solana’nın kendi problemleri ise hala devam ediyor. Hatırlanacağı gibi Solana ağı 14 Eylül’de çöktü. Daha sonra 4 Aralık’ta da 5 saatlik süreyle durdu.

Solana yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 152.14 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner