Yükleniyor...

Bank of China, DBS ve HSBC, Blockchain Tabanlı Bir Platform Başlatan GSBN ile Ortaklık Kurdu

Bank of China, Singapurlu DBS ve HSBC; bir ticaret finansmanı danışmanlığı oluşturmak için blockchain tabanlı bir ticaret platformu başlatan Global Shipping Business Network (GSBN) ile ortaklık kurdu.

handshake businessmen

Bank of China, Singapurlu DBS ve HSBC; bir ticaret finansmanı danışmanlığı oluşturmak için blockchain tabanlı bir ticaret platformu başlatan Global Shipping Business Network (GSBN) ile ortaklık kurdu.

GSBN’nin kısa bir süre önce kurmuş olduğu ticaret finansmanı danışma grubu, kuruluşların mevcut süreçlerini dijitalleştirmelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olacak. Bununla beraber grup, finansman açığını kapatmayı ve KOBİ’ler için finansman desteğini artırmayı amaçlıyor. GSBN CEO’su Bertrand Chen, şu ifadeleri kullandı:

“COVID-19 salgını, kağıdın; daha verimli, güvenilir dijital sistemler lehine ortadan kaldırılabileceği birçok alanı bizlere gösterdi. Nakliye sektörü ve finans arasındaki simbiyotik ilişki göz önüne alındığında, 1,5 trilyon dolarlık ticaret finansmanı açığını kapatmak için bankacılık süreçleriyle nasıl bağlantı kurabileceğimizi ve bunları nasıl geliştirebileceğimizi araştırmalıyız.”

GSBN İyileştirme Sağlamak İçin Çeşitli Çözümleri İnceleyecek

GSBN, danışma grubunun küresel tedarik zinciri ve finans kurumları arasındaki bağlantıları iyileştirmek için gereken teknik, yasal ve düzenleyici çerçeveleri araştıracağını söyledi. Açıklamaya göre grup bankaların finansman sürecini iyileştirmek için çeşitli dijital çözümleri test edecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan DBS Bank Genel Müdürü ve Ürün Yönetimi Grup Başkanı Sriram Muthu Krishnan, şunları söyledi:

“Nakliye ve lojistik oyuncularını dijital bir ekosisteme getirmek, kritik bilgi ve belgelerin ticaret akışındaki birden fazla katılımcı arasında sorunsuz bir şekilde paylaşılmasını, işlenmesini ve işlenmesini sağlayacaktır.”

GSBN’ye göre, şirketin üyeleri dünyadaki tüm nakliye konteynırlarının üçte birini idare ediyor. Bu yılın başlarında kurulan konsorsiyum, kısa süre önce küresel ticaret için blockchain platformunu başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner