Yükleniyor...

Bank of England Başkan Yardımcısı, Kripto Para Birimlerinin Henüz Bir Tehdit Olmadığını Söylüyor

Bank of England (BoE) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, mevcut kripto para birimlerinin finansal sisteme hiçbir zararı olmadığını söyledi.

boe

Bank of England (BoE) Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, mevcut kripto para birimlerinin finansal sisteme hiçbir zararı olmadığını söyledi.

CNBC’ye konuşan Cunliffe, kripto para birimi patlamasına rağmen sektörün finans sektörünün istikrarı için bir risk oluşturmadığını belirtti. Mevcut kripto para birimleri boyutunun geleneksel finans endüstrisiyle eşleşmediğini söyledi.

Cunliffe’ye göre, kripto para birimi patlaması esas olarak perakende yatırımcıların girdisinden kaynaklanıyor. Bu sebeple finansal istikrar üzerinde daha az risk bulunuyor. Ancak yine de yatırımcıları kripto para birimleriyle kaybetmeye hazır olmaları gerektiği konusunda uyardı.

“Burada yatırımcıları koruma sorunu bulunuyor. Bunlar oldukça spekülatif varlıklardır. Ancak finansal istikrar riskine neden olacak boyutta değiller ve mevcut finansal sistemle de derinden bağlantılı değiller”

Cunliffe, perakende yatırımcıların toplu olarak kripto satışına geçtiklerinde ise düzenleyicilerin endişelenmeye başlaması gerektiğini düşünüyor.

Cunliffe, önde gelen küresel düzenleyici kurumların bir araya gelip kripto sektörü için standartlar oluşturması gerektiğini de sözlerine ekledi. Mevcut finansal varlıklara sabitlenen spekülatif kripto varlıkları ile stablecoin’ler arasında ayrım yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner