Yükleniyor...

Bankacılık Devi Citi, Kripto Piyasasındaki Düşüşü Ele Aldı 

Bankacılık devi Citi, son yayımladığı raporunda kripto piyasasındaki düşüşü ele aldı.

bankacilik devi citi kripto piyasasindaki dususu ele aldi

Bankacılık devi Citi, son yayımladığı raporunda kripto piyasasındaki düşüşü ele aldı. 

Citi, Salı günü bir rapor yayımladı. Raporda, UST çöküşünün ardından stablecoinlere ilişkin endişelerin arttığı ve bunun da piyasadaki düşüşü daha kötü hale getirdiğini söyledi. Analistler, en büyük stablecoin Tether’dan (USDT) çıkışlar olduğuna dikkat çekti. 

UST ve LUNA çöküşü sırasında aktif adres sayısının ve işlem hacminin arttığına dikkat çeken banka, bunun kullanıcı benimsenmesine işaret ettiğini dolayısıyla da volatilitenin benimsenmeyi etkilediğini söyledi. Diğer taraftan banka, yatırımcıların ilgisinin geçici olmadığını diğer bir deyişle genel anlamda yatırımcıların ilgisini kaybetmediğini öne sürüyor. 

Banka ayrıca olay sıcakken USDT’deki çıkışlarla ilgili endişelerin olduğunu ancak artık bunun yavaşladığını söyledi. Olay yaşanırken bazı kullanıcılar USD Coin (USDC) gibi daha güvenilir buldukları stablecoinlere geçerken bazı kullanıcılar ise tamamen piyasadan çıktı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner