Yükleniyor...

Bankacılık Devi Goldman Sachs, Galaxy Digital ile Bitcoin Vadeli İşlemleri İçin Ortaklık Kurdu

Bankacılık devi Goldman Sachs, CME Group'un Bitcoin vadeli işlemleri için Galaxy Digital ile ortaklık kurdu.

bankacilik devi goldman sachs galaxy digital ile bitcoin vadeli islemleri icin ortaklik kurdu 1

Bankacılık devi Goldman Sachs, CME Group’un Bitcoin vadeli işlemleri için Galaxy Digital ile ortaklık kurdu. Bir CNBC haberine göre, Mike Novogratz’ın kripto para birimi şirketi, bankanın likidite sağlayıcısı olarak görev yapacak.

Daha önce aktardığımız üzere banka, kripto para birimi alım satım masasını Mart ayında yeniden başlatmıştı. Bu ayın başlarında, Ethereum alım satımı ile hizmeti genişleteceğini duyurdu. Bankanın Asya-Pasifik dijital varlıklar başkanı Max Minton, kurumun müşteri talebine yanıt verdiğini söylüyor:

“Amacımız, müşterilerimizi en iyi uygulama fiyatlandırmasıyla donatmak ve ticaret yapmak istedikleri varlıklara güvenli erişim sağlamaktır. 2021’de buna artık kripto paralar da dahil ve çok çeşitli likidite mekanlarına ve kripto para ekosistemini kapsayan farklılaştırılmış türev yeteneklerine sahip bir ortak bulduğumuz için mutluyuz.”

Novogratz’ın kariyerine 1989’da Goldman Sachs’ta başladığını belirtmekte fayda var. Bu da böyle bir ortaklığı milyarder için mantıklı bir adım haline getiriyor.

Yine de Goldman’daki herkes Bitcoin konusunda açık görüşlü değil. Özel servet yönetimi kolu kısa süre önce, kripto paraların uygulanabilir bir yatırım olmadığı sonucuna varan bir araştırma notu yayımladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner