Yükleniyor...

Barry Silbert: “BitLicense Bitcoin için kötü!”

Geçtiğimiz günlerde SecondMarket ve BIT (Bitcoin Investment Trust) kurucusu Barry Silbert, New York'ta uygulamaya konan BitLicense yasası ile ilgili Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulunmuştu.

bitlicense barry silbert

Geçtiğimiz günlerde SecondMarket ve BIT (Bitcoin Investment Trust) kurucusu Barry Silbert, New York’ta uygulamaya konan BitLicense yasası ile ilgili Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulunmuştu. Silbert, tweetinde Coinsetter, GenesisTrading ve Bitstamp‘in BitLicense kapsamında lisanslandığını belirtirken; Bitfinex, Shapeshift.io, Poloniex ve Kraken‘ın New York vatandaşlarına hizmet vermeyeceğini söylemişti.

Bu açıklamasından sonra ise Barry Silbert, az önce yayımladığı tweetlerinde şunlardan bahsetti:

1/ Geçtiğimiz Cuma günü etkilerini gördüğümüz BitLicense ile ilgili düşünceler…
2/ Yeni BitLicense istemeden olgun ve iyi sermaye edilmiş Bitcoin borsalarının etrafında derin bir çukur yarattı.
3/ Bitcoin borsası yürüten işletmeler, New York’ta iş yapabilmek için NYDFS’nin onayını beklemek zorundalar.
4/ Başvuru süreci ve başvurular hakkında bilgi olmamakla birlikte, NYDFS BitLicense’a başvuran firmalara adil olmayan bir rekabet avantajı sunmakta.
5/ Bana göre BitLicense başvuru ve süreçleri için geçen zaman uzayacak ve bu da işletmelerin etrafında daha derin bir çukur yaratacak.
6/ Bitcoin piyasasına girip iş yapmak isteyen bankalar veya brokerlar, artık lisanslı şirketleri satın alma yoluna gidecekler.
7/ Hepsini düşündüğümüzde BitLicense; Bitcoin, New York ve Bitcoin topluluğu için kötü. Fakat BitLicense, lisanslı işletmeler için gerçek bir rekabet avantajı yaratmakta.

BitLicense uzun süredir işletmeler tarafından takip ediliyordu ve sonuçları tüm kamuoyu tarafından merak ediliyordu. New York’taki gelişmeler, Bitcoin ile iş yapan işletmeleri bünyesinde barındıran ülkeler/eyaletler için bir tecrübe olarak gözükse de, bu yapılanlar şu anda Bitcoin topluluğu tarafından ekosisteme zarar veren gelişmeler olarak nitelendiriliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner