Yükleniyor...

Barry Silbert, Grayscale Spot Bitcoin ETF’i İçin “Takipte Kalın” İfadelerini Kullandı

Digital Currency Group CEO'su Barry Silbert, Grayscale'in ETF planlarıyla ilgili konuştu.

bitcoin etf

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Grayscale’in ETF planlarıyla ilgili konuştu.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Grayscale Bitcoin Trust’ı fiziksel olarak desteklenen bir borsa yatırım fonuna dönüştürme potansiyeline ilişkin bir tweet’e yanıt olarak takipçisine “bizi izlemeye devam edin” ifadelerini kullandı. Bu ifadeler Grayscale’in SEC’e spot Bitcoin ETF’i için başvurada bulunabileceğinin işareti olabilir.

ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si, bu hafta başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylanması halinde Pazartesi günü işlem görmeye başlayacak.

Bununla birlikte, düzenleyici, yatırımcıları korumasıyla ilgili endişeler nedeniyle, Bitcoin fiyatını doğrudan izlemeyecek bir ETF başlatmaya yönelik tüm teklifleri şimdiye kadar geri çekti.

Grayscale ve ETF Çalışmaları

Daha önce bildirildiği üzere Grayscale, bu Eylül ayında böyle bir plan üzerinde çalışması için eski Alerian CEO’su David LaValle’yi işe aldı. Önde gelen kripto para varlık yöneticisi, Nisan ayı başlarında Bitcoin Trust’ı bir ETF’e dönüştürmeyi planladığını doğruladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner