El Salvador'un Başkan Yardımcısı, Diğer Ülkelerin de Bitcoin'i (BTC) Kabul Etmesini Bekliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

El Salvador’un Başkan Yardımcısı, Diğer Ülkelerin de Bitcoin’i (BTC) Kabul Etmesini Bekliyor

El Salvador, Bitcoin yasasının diğer ülkeler için de geçerli bir plan olmasını umuyor.

el salvador bitcoin 1596608

El Salvador, Bitcoin yasasının diğer ülkeler için de geçerli bir plan olmasını umuyor.

El Salvador’un Başkan Yardımcısı Félix Ulloa, yerel medya kuruluşu Diario La Huella’nın bir haberine göre, yakın zamanda diğer tropikal ülkelerin Bitcoin benimseme modelini izleyeceğini tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ulloa, Bitcoin üzerindeki cüretkar bahsi sayesinde, El Salvador’un ekonomik ve finansal bir merkez olmasını bekliyor. Buna ek olarak, Bitcoin’in ABD’de ikamet eden tahmini 1,17 milyon Salvadorlu göçmene fayda sağlayacağını iddia ediyor.

Hızlı Benimseme

Bu, politikacının inandığı gibi, Salvadorluların Bitcoin’e olan güven düzeyini vurgulamaktadır. Ulloa’ya göre, Bitcoin cüzdanı olan kişilerin sayısı artık El Salvador’daki banka hesabı sahiplerinin sayısının iki katı.

El Salvador’da Bitcoin’in kabulüne bir dizi protesto eşlik etti, ancak muhalefet, yasanın Eylül ayı başlarında resmen yürürlüğe girmesini durdurmadı. Bitcoin kararının aldığı eleştirilerin çoğu, işletmeleri en büyük kripto para birimini kabul etmeye zorlayan 7. maddeye yönelikti. Daha önce haberini verdiğimiz gibi Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, El Salvador’un Bitcoin deneyini “pervasız” olarak nitelendirmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x