Yükleniyor...

Başvurulara Bir Yenisi Daha Eklendi, Galaxy Digital Vadeli İşlemlere Odaklanan Bir Bitcoin ETF’i İçin Başvuruda Bulundu

Mike Novogratz liderliğindeki Galaxy Digital, '1940 Yatırım Şirketi Yasası' kapsamında bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF) için ABD düzenleyicilerine başvurdu.

galaxy digital bitcoin etf

Mike Novogratz liderliğindeki Galaxy Digital, ‘1940 Yatırım Şirketi Yasası’ kapsamında bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonu (ETF) için ABD düzenleyicilerine başvurdu.

Dosyaya göre, fon vadeli işlemlere yatırım yapacak ve doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmayacak. SEC, son yıllarda ETF’ler için yapılan düzinelerce başvurudan herhangi birini henüz onaylamadı. Bu ayın başlarında SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’leri tercih ettiğinin sinyalini verdi.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri, Chicago Ticaret Borsası (CME) kurallarına tabidir. Nisan ayında Galaxy Digital, bir bitcoin ETF başvurusunda bulundu. Galaxy, geçen ay piyasaya sürüldükten sonra 190 milyon dolarlık varlığa sahip olan CI Galaxy Bitcoin ETF’nin alt danışmanıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner