Yükleniyor...

Binance CEO’su, Çalışma Zamanının %80’ini Düzenleyici Sorunları ile Mücadeleye Ayırdığını Söylüyor

Binance CEO'su Changpeng Zhao, çalışma zamanının %80'ini veya daha fazlasını düzenleyici sorunlarla mücadele etmek için harcadığını belirtti.

zhao

Binance CEO’su Changpeng Zhao, çalışma zamanının %80’ini veya daha fazlasını düzenleyici sorunlarla mücadele etmek için harcadığını belirtti.

Bloomberg’den Francine Lacqua ile konuşan Zhao, kripto ETF’leri, mevzuat ve şirketin geleceği hakkında konuştu.

Zhao, Binance’in ABD’de daha olumlu görüldüğü ve düzenleyicileri bir tarafa çekmek için ne yapması gerektiği sorulduğunda, düzenlemelerin adil ve daha kısıtlayıcı olup olmayacağını söylemenin zor olduğunu ifade etti.

Binance CEO’su düzenleyiciler ile ilgili yaşanılan sıkıntılara ne kadar zaman ayırdığı sorusu üzerine şunları söyledi.

“Zamanımın çoğunu muhtemelen %80’ini veya daha fazlasını söyleyebilirim. Binance, bir teknoloji şirketinden finansal hizmetler şirketine dönüşen az sayıda şirketler arasında yer alıyor. Bu nedenle tam olarak uyumlu olmamız gerekiyor.

Dünyadaki tüm düzenleyicilerin, kriptoyu bir finansal araç olarak gördüğüne inanıyorum. Neticede değerlidir, paradır ve finansal araçları bir şekilde temsil eder”

Zhao, Binance’in bir teknoloji yenilikçisinden, finansal hizmet şirketine zamanında geçiş yaptığına emin olmak için bir öncelik listesi oluşturduğunu belirtiyor.

“İlk olarak yasal uyumu arttırmak için özellikle mevzuata uyum deneyimi olan ve kıdemli kişiler olmak üzere daha fazla kişiyi işe almamız gerekiyor.”

Binance CEO’suna göre ikinci sırada bir merkez oluşturmak var. Binance’in merkezi olmayan organizasyon yapısı, insanlar bir merkez olmadan “tehlikeli” olduklarını düşündükleri için birçok soruna neden oluyor. Borsa bu nedenle bir merkez, uygun bir yapı, yönetim ve ofis kurmak istiyor.

Zhao üçüncü olarak tüm ürünlerin tamamen yasalara uyumlu olduğundan emin olmak istiyor.

Artan düzenleyici inceleme nedeniyle Binance, stratejisini değiştirmeye ve dünya çapında lisanslı bölgesel merkezler kurmaya karar verdi.

Geçtiğimiz günlerde de Binance US CEO’su Brian Brooks, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner