Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri BCB Group, Bitcoin (BTC) Satın Almak İsteyen Şirketlere Yönelik Yeni Hizmetini Başlattı

BCB Group, Bitcoin (BTC) Satın Almak İsteyen Şirketlere Yönelik Yeni Hizmetini Başlattı

ABONE OL:google-news

Kripto para ticareti firması BCB Group, Cuma günü şirketlerin bilançolarında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ekleyebilmelerine yardımcı olmak amacıyla bir hazine hizmeti başlattığını duyurdu.

BCB Treasury olarak adlandırılan hizmet, şirketlerin hazine stratejilerinin bir parçası olarak kripto para birimlerini alıp satmalarına, depolamalarına ve yönetmelerine yardımcı olacak.

Şirketin CEO’su Oliver von Landsberg-Sadie, Dubai merkezli bir halkla ilişkiler ve reklamcılık firması olan Falcon Corporate Services FZC’nin BCB Treasury’nin ilk müşterisi olduğunu söyledi.

Landsberg-Sadie, Falcon’un kurumsal hazinesinin %75’ini BCB Treasury aracılığıyla Bitcoin’e tahsis ettiğini ve bunun “birkaç milyon dolara” denk geldiğini ifade etti. CEO, başka müşterilerin de olduğunu ekledi.

Elon Musk’ın Tesla’sının Ocak ayında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının ardından, şirketlerin kurumsal hazinelerine Bitcoin ekleme ilgisi büyüyor.

Tesla, Michael Saylor’un MicroStrategy’si ve Jack Dorsey’in Square’inden sonra, Bitcoin’e yatırım yapan üçüncü ABD merkezli halka açık şirket oldu. Ayrıca Twitter CFO’su Ned Segal, geçtiğimiz günlerde Square’in kardeş şirketi Twitter’ın da bilançosuna Bitcoin eklemeyi düşündüğünü söyledi.

Bitcoin‘in fiyatı son aylarda sert bir artış gösterdi. Lider kripto para birimi yayın saati itibariyle yaklaşık 52.700 dolardan işlem görüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar