Yükleniyor...

Bedrock Kurucusu Geoff Lewis, Shiba Inu (SHIB) Çılgınlığını Eleştirdi

Bedrock Capital'in kurucusu Geoff Lewis, Shiba Inu çılgınlığını eleştirdi ve popüler meme kripto para birimini 1990'ların sonlarında internet balonu ile eşanlamlı hale gelen, şimdi feshedilmiş bir şirket olan Pets.

im 413154

Bedrock Capital’in kurucusu Geoff Lewis, Shiba Inu çılgınlığını eleştirdi ve popüler meme kripto para birimini 1990’ların sonlarında internet balonu ile eşanlamlı hale gelen, şimdi feshedilmiş bir şirket olan Pets.com ile karşılaştırdı.

Uber’in ilk yatırımcılarından olan Lewis, SHIB’nin şu anda çevrimiçi evcil hayvan mağazasının 2000 yılında, patlama yaşamadan önce olduğu yerde bulunduğunu düşünüyor. dot.com balonunun en büyük felaketlerinden biri olarak bilinen Pets.com, şirketin Şubat 1999’da kurulmasından sadece aylar sonra büyük bir başarı öyküsü haline geldi.

Online perakende devi Amazon, Mart 1999’da girişimin %54 hissesini satın aldı. 1999 yılının sonlarında Pets.com, çorap kukla maskotunu ulusal bir ünlüye dönüştüren büyük bir reklam kampanyası yürüttü. Maskot, 2000 yılında Super Bowl’da bile boy gösterdi. Pets.com’un 1,2 milyon dolarlık reklamı yaklaşık 80 milyon kişi tarafından görüntülendi.

Pets.com, Şubat ayında Nasdaq’ta halka açıldıktan sonra kuklası, Good Morning America’da göründü ve şirketin marka bilinirliğini daha da artırdı. Evcil hayvan gıda perakendecisi 11 milyon dolar harcarken, evcil hayvan aksesuarları ve malzemeleri satarak yalnızca 619.000 dolarlık bir gelir elde etti.

Uygulanabilir bir iş modelinin olmaması nedeniyle Pets.com, Nasdaq’ta işlem görmeye başladıktan sadece 268 gün sonra tasfiye edildi ve en kısa ömürlü halka açık şirketlerden biri haline geldi. Hisse senedi 14 dolardan 0.19 dolara düştü.

Şüpheciler SHIB’i Eleştiriyor

Kripto para piyasası gözlemcileri sık sık dot-com balonu ve altcoinler hakkında basmakalıp benzetmeler yapar ve Shiba Inu, göz kamaştırıcı kazanımları nedeniyle şüphecilerin hedef aldığı son kripto para oldu. Daha önce haberini yaptığımız üzere Edward Snowden da kısa süre önce perakende yatırımcıları zengin etmeyeceğini iddia ederek meme kripto paralarını eleştirmişti.

Creative Planning CEO’su Peter Mallouk kısa süre önce, meme para biriminin piyasa değeri Deutsche Bank’ınkini aştıktan sonra Shiba Inu fiyatının 0 dolara düşebileceği konusunda uyardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner