Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Gizemli Tweet’ten Sonra 65.000 Doları Aştı

Bitcoin (BTC) fiyatı Digital Currency Group CEO'su Barry Silbert'ın attığı gizemli tweet sonrasında 65.

barry silbert

Bitcoin (BTC) fiyatı Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’ın attığı gizemli tweet sonrasında 65.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. CoinGecko verilerine göre BTC, yazının yazıldığı sırada 65.800 dolardan işlem görüyordu.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, 1 Ekim’den bu yana ilk kez 65.000 dolar seviyesini aştı. Bundan önce, BTC tarihteki en yüksek haftalık kapanışını yaptı. Bu arada, Ethereum (ETH) ise sadece birkaç saat önce 4739 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve çok arzulanan 5000 dolarlık dönüm noktasına yaklaştı.

Dijital Para Birimi Grubu CEO’su Barry Silbert’ın, kripto paralar için yaklaşan önemli bir hafta hakkında tweet attığı düşünüldükten sonra en büyük iki kripto paranın fiyatları keskin bir şekilde yükseldi.

Piyasayı harekete geçiren tweet, yaklaşık 13.000 beğeni topladı.

Bitcoin ATH’sine Yaklaşıyor

Bitcoin geçtiğimiz ay 67.276,79 dolarla bir ATH belirlemişti. Kripto para birimi yazının yazıldığı sırada tüm zamanların en yüksek seviyesinden %2.4 oranında uzakta bulunuyor.

Öte yandan diğer kripto paralar da ATH belirlemeye devam ediyor. Avalanche (AVAX) yaklaşık 1 saat önce 91.95 dolarla yeni bir ATH belirledi. Solana (SOL) ise önceki gün 259 dolara kadar çıkmayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner