Yükleniyor...

Beklenen CME Bitcoin Seçenekleri Bugün Devreye Giriyor

Chicago Ticaret Borsası (CME), bugünden itibaren Bitcoin vadeli işlemlerinde seçenekler sunacak.

Beklenen CME Bitcoin Seçenekleri Bugün Devreye Giriyor

Chicago Ticaret Borsası (CME), bugünden itibaren Bitcoin vadeli işlemlerinde seçenekler sunacak. Bu, kripto para birimlerine artan ilginin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Dahası, JP Morgan’dan analistler, CME’nin en yeni ürünü için kurumsal yatırımcılar arasında yüksek bir beklenti olduğunu düşünüyor.

CME kısa süre önce müşterilerin Bitcoin vadeli işlemlerinde opsiyon ticareti yapmalarına olanak tanıyacak en yeni ürününün lansmanını duyurdu. Ürünün bugün yayınlanması planlanıyor. Bazıları bunun kurumsal yatırımcıların dikkatini çekeceğine inanıyor. Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki bir grup JP Morgan analisti, konu hakkındaki görüşlerini dile getirdi. CME’ye olan toplam ilginin yıl sonundan itibaren yüzde 70 oranında arttığını kaydettiler. Onlara göre bu,  opsiyon duyurusunun bir sonucu olabilir. Analistler; “CME vadeli işlem sözleşmesinin faaliyetlerinde bir adım artış oldu. Son birkaç gündeki bu alışılmadık güçlü etkinlik, opsiyon sözleşmesinin piyasa katılımcıları arasındaki yüksek beklentiyi yansıtmaktadır” ifadelerini kullandı.

CME Seçenekleri Daha Fazla Olacak

Kıtalararası Borsanın (ICE) Bitcoin Vadeli İşlemleri platformu olan Bakkt’ın daha önce Bitcoin’in aylık seçeneklerini başlattığını belirtmek gerekir. Panigirtzoglou bunu kabul ediyor, ancak Bakkt’ın hacmini şu an için yeterli bulmuyor. Araştırmacılar, CME’nin Vadeli İşlemler pazarında daha baskın olduğu için Bitcoin’deki seçeneklerinin daha fazla olacağına inanıyor.

Başka bir Bitcoin opsiyon ürünü de büyük kripto para birimi türevleri platformu FTX’den geldi. Şirketin CEO’suna göre, ürün 11 Ocak’ta lanse edildi ve hacim sadece iki saat içinde 1 milyon dolara ulaştı.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner