Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Dibe Dönüş Gözüküyor Ancak Boğalar Günü Kurtarabilir

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftayı tartışmalı bir şekilde kapattı ve önümüzdeki hafta için bir çok soru işareti oluşturdu.

Bitcoin’de BTC Dibe Dönüş Gözüküyor Ancak Boğalar Günü Kurtarabilir

Bitcoin (BTC) geçtiğimiz haftayı tartışmalı bir şekilde kapattı ve önümüzdeki hafta için bir çok soru işareti oluşturdu. Son yedi gün içinde, önde gelen kripto para birimi 7.300 dolardan 8.450 dolara yükseldi ve %15’lik bir artışa işaret etti.

Bu güçlü performansa rağmen, iki analist haftalık mumun aslında kötü bir anlama gelerek kapandığını iddia ediyor. Analistler haftalık muma bakarak Bitcoin’in çöküş aşamasında olabileceğini ve tekrar 6.000 seviyelerine dönebileceğini belirtti.

Bitcoin’in (BTC) Haftalık Kapanışı Ayı Sebebi: İşte Nedeni

Tamamen nesnel bir bakış açısıyla, Bitcoin’in haftalık kapanışı yükseldi; kripto para birimi haftalık bazda 8.000 dolarlık kilit desteği yeniden kazandı, daha yüksek bir seviyeye çıkmayı başardı ve böylece daha fazla yükseliş trendi için sahneyi oluşturdu.

Ancak, tanınmış kripto para birimi trader’ı Thrillmex’in de belirttiği gibi, son fiyat eylemi ve onu çevreleyen anlatı, “BTC’nin Çin Blockchain onayıyla pump’landığı zaman” ile çok benzer.

Bu görüş, başka bir popüler analist olan CryptoISO tarafından “Çin pompasının önündeki haftalık mumun mevcut pompaya benzediğini” tweetleyerek etkili bir şekilde tekrarlandı. Görünüşe göre sadece sıradan ve masum bir gözlem olsa da, bu benzerlik dikkat çekicidir.

Thrillmex’in de belirttiği gibi, Bitcoin Çin’in pump’ının ardından aldığı yörüngenin aynısını takip ederse, BTC’nin fiyatı Şubat ayı başında Aralık ayının ortasındaki düşük seviyesi olan 6.400 dolara kadar düşebilir.

Bu görüş ilginç bir şekilde, mevcut seviyelere kıyasla %23’lük bir düşüş anlamına gelecek ve kararlı bir yükseliş durumuna geri dönmeden önce kripto para piyasasında son bir arıza olacağını öne süren bir dizi analizle tutarlı olacaktır.

Bu Göstergelere Göre Boğalar Günü Kurtarabilir

Benzerlikler göz ardı edilmemesine rağmen, Bitcoin’in şu an meşhur Çin pompası sırasında bulunmayan birkaç önemli boğa sinyali bulunuyor.

İlk olarak, geçen hafta Bitcoin’in 8.000 doların üzerindeki büyümesini doğru bilen kripto para birimi analisti Financial Survivalism, kısa süre önce “ters yönde bir duruşu ve bir girişi işaret eden” Lucid Stop ve Reversal göstergesinin, son derece yükseliş sinyali verdiğini söyledi. Gösterge, Bitcoin’in Mart 2019’dan bu yana ilk satın alma sinyalini gördüğünü ve SAR tarafından belirlenen trendin yükseliş gösterdiğini gösteriyor.

Ayrıca, “Yatırımcıların Yükümlülükleri” ne göre, yatırımcıların “varlık yöneticileri” olarak gördükleri “long pozisyonlarda keskin bir artış” olmuştur. CME vadeli işlem sözleşmeleri için varlık yöneticilerinin long pozisyonlarında benzer bir artış Nisan 2019’dan önce yaşanmış ve Bitcoin’in %330 artarak 14.000 dolara ulaşmasını sağlamıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner