Yükleniyor...

Bestseller Yazarı Kiyosaki: “1971 Yılında Altın Neyse, Şimdi Bitcoin Odur”

'Zengin Baba Yoksul Baba' kitabıyla iyice ünlenen, dünyaca ünlü emlak yatırımcısı ve yazar Robert Kiyosaki, Fed'in kurumsal tahvil ETF'lerini satın almaya başladığını açıklayarak Bitcoin hakkındaki düşüncelerini Twitter'da paylaştı.

robert

‘Zengin Baba Yoksul Baba’ kitabıyla iyice ünlenen, dünyaca ünlü emlak yatırımcısı ve yazar Robert Kiyosaki, Fed’in kurumsal tahvil ETF’lerini satın almaya başladığını açıklayarak Bitcoin hakkındaki düşüncelerini Twitter’da paylaştı.

‘Fed Japonya Gibi ETF’leri Satın Alacak’

ABD Fed Rezervi, şirket tahvillerinin piyasada yeterli talebe sahip olmasını sağlamak için; Salı günü itibarıyla şirket tahvilleri ETF’leri almaya başlayacağını duyurdu. Fed ilk olarak piyasadan en fazla etkilenen ETF’leri satın alacak.

Bu konuda yorum yapan Robert Kiyosaki, bir kez daha Federal Rezerv’i eleştirerek; ‘Japonya gibi ETF’leri satın alacaklarını’ söyledi.

Japon merkez bankası 1990’ların sonunda, çoklu krizler esnasında ekonomisini kurtarmak için ETF’leri satın alıyordu.

Kiyosaki yine Fed’i para basımı nedeniyle suçluyor ve yatırımcılara Bitcoin, gümüş ve altın alarak kendilerini korumalarını öneriyor.

Paul Tudor Jones Örnek Gösteriliyor

Ayrıca yazar, son Bitcoin blok ödülü yarılanmasından ve milyarder Paul Tudor Jones’un portföyünün küçük bir bölümünü BTC’ye aktarmasından bahsetti.

Kiyosaki 1971 yılında altın ne ise, şimdi Bitcoin odur dedi.

BTC’ye Bağlı Suçların Sayısı Büyük Ölçüde Düşüyor

VanEck’in dijital varlık direktörü Gabor Gurbacs, Bitcoin hakkında bazı olumlu haberler paylaştı.

Gurbacs Bitcoin ile ilgili suçların miktarının 2012’den bu yana yüzde 35’ten yüzde bire düştüğünü gösteren bir grafik yayınladı.

Gurbacs Fed ve ETF’lerin haberlerine işaret ediyor ve birden fazla kripto yatırımcısının bir Bitcoin ETF’yi nihayet başlattığını ancak SEC tarafından onaylanmadığını belirtiyor. Gurbacs bu izin için zamanın geldiğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner