Yükleniyor...

Beyaz Saray Eski Yetkilisinden Kripto Para Açıklaması

Beyaz Saray eski yetkilisi David Rubenstein, kripto paraların yakın zamanda ortadan kalkmayacağını söyledi.

ruben

Beyaz Saray eski yetkilisi David Rubenstein, kripto paraların yakın zamanda ortadan kalkmayacağını söyledi.

Milyarder iş adamı ve eski hükümet yetkilisi David Rubenstein, kripto sektörüne verdiği desteği yineledi ve “cin şişeden çıktı” ifadesiyle endüstrisinin ilerlemeye devam edeceğini savundu.

Rubenstein, geçmişte kripto konusunda şüpheli olduğunu itiraf etti zira kriptonun altında yatan hiçbir şey olmadığını düşünüyordu.

Rubenstein daha sonraki süreçte Bitcoin ve altcoin’lerin faydalarını görmeye başladı. Özellikle artan enflasyon ve finansal kriz dönemlerinde dijital varlıkların ademi merkeziyetçilik sebebiyle fiat para birimlerinden çok daha iyi bir çözüm olabileceğine inanıyor.

“Bu sebeple insanların kriptoların özel olmasını sevdiğini düşünüyorum. Birinin ne kadarına sahip olduğunu gerçekten bilemezsiniz. Dünyanın her yerine transfer olma özelliği oldukça seviliyor”

Milyarder ek olarak kripto paraların Ukrayna ve Rusya’daki insanlar için son derece değerli olabileceğini düşünüyor. Zira her iki ülke de askeri çatışmaların neden olduğu ciddi bir mali krizden geçiyor:

“Biraz kripto paraya sahip olmak, hükümetin kontrolü dışında olan bir şeye sahip olabileceğinizi ve bu sebeple de daha iyi hissetmenizi sağlar. Bu, bir bankanın size kapılarına açmasına bağlı bir durum değildir”

Rubenstein, kripto sektörünü övmesine rağmen, servetinin bir kısmını kriptoya tahsis etmediğini söyledi. Ancak sektörün bir parçası olan şirketlere yatırım yaptı:

“Sektöre hizmet eden şirketlere yatırım yaptım çünkü cin şişeden çıktı ve endüstrinin yakın zamanda ortadan kalkacağını düşünmüyorum”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner