Yükleniyor...

Beyaz Saray, FTX ile İlgili Gelişmeleri Takip Ediyor

Beyaz Saray, FTX krizinin ardından kripto para sektörü ile ilgili gelişmeleri takip ettiğini açıkladı.

beyaz saray

Beyaz Saray, FTX krizinin ardından kripto para sektörü ile ilgili gelişmeleri takip ettiğini açıkladı.

Biden yönetimi, kripto para sektörü ile ilgili daha fazla düzenleme yapılması hakkındaki görüşünü yineledi.

Beyaz Saray Gelişmeleri İzliyor

Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, bugünkü Beyaz Saray basın brifingi sırasında şunları söyledi:

“Yönetim, uygun bir gözetim olmadan kripto para birimlerinin Amerikalılara zarar verme riskinin yüksek olduğunu görüyor. Çıkan en son haberler bu endişeleri daha da net bir biçimde ortaya koyuyor ve kripto para birimlerinin neden ihtiyatlı bir biçimde düzenlenmesine ihtiyaç duyulduğunun altını çiziyor”

Jean-Pierre, mali düzenleyicilerin Beyaz Saray’dan yasal bir bağımsızlığı olduğuna yönelik yanıtlara ise “bağımsız düzenleyicilerin bu özel konuda alması veya almaması gereken belirli eylemler” hakkında yorum yapamayacağını söyledi. Ancak Jean-Pierra, Beyaz Saray’ın FTX krizinin farkında olduğunu ve “durumu izlemeye devam edeceğini” vurguladı.

Başkan Joe Biden, bu yılın başlarında dijital varlık düzenlemelerinin incelenmesi için bir kararname yayımladı. Hazine Bakanı Janet Yellen liderliğindeki ABD düzenleyicilerinden oluşan bir komite tarafından iletilen son raporlar, ABD menkul kıymetleri, emtia ve bankacılık düzenlemeleri de dahil olmak üzere dijital varlıklar için geçerli olan mevcut finansal yasaların sürekli olarak uygulanması çağrısında bulundu.

FTX CEO’su Sam Bankman Fried, 2020 başkanlık seçimlerinde Biden’a bağış yapan isimler arasında yer alıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner