Yükleniyor...

Biden Yönetimi, Fidye Yazılımı Saldırılarıyla Mücadele Edecek

ABD hükümeti, fidye yazılımı saldırılarına engel olma maksadıyla, kripto izleme ve amaliz yeteneklerini güçlendirecek.

hack

ABD hükümeti, fidye yazılımı saldırılarına engel olma maksadıyla, kripto izleme ve amaliz yeteneklerini güçlendirecek.

Basın Sekreter Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Biden yönetiminin ABD, Kanada ve Avustralya’da fabrikaları bulunan dünyanın en büyük et üreticisi JBS’yi hedef alan bir fidye yazılımı saldırısının farkında olduğunu söyledi.

Jean-Pierre, fidye yazılımıyla mücadelenin bir Beyaz Saray önceliği olduğunu ve bu tür saldırılara karşı koruma çabaları doğrultusunda, hack’lerle bağlantılı kripto işlemlerini izlemek için yeni araçlar geliştirileceğini belirtti.

“Başkan Biden, artan fidye yazılımı tehdidini ele almak için stratejik inceleme başlattı. Birincisi, fidye yazılımı altyapısının ve özel sektörle yakın çalışan aktörlerin dağıtımı. İkincisi, hacker’ları barındıran ülkeleri sorumlu tutmak için uluslararası bir koalisyon kurmak ve aynı zamanda cezai işlem uygulamak, takip edebilmek için kripto para birimi analizini genişletmek ve USG’nin fidye yazılımı politikalarını gözden geçirmek.”

FBI, JBS hack’ini, bilgisayar üreticisi Acer, Apple tedarikçisi Quanta Computer ve döviz borsası Travelex’e yönelik önceki kötü amaçlı yazılım saldırılarında da rol oynayan REvil veya Sodinokibi olarak bilinen Rusya merkezli bir grupla ilişkilendiriyor.

“Beyaz Saray bu konuyla ilgili doğrudan Rus hükümetiyle temasa geçti ve sorumlu devletlerin fidye yazılımı suçlularını barındırmadığı mesajını verdi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner