Yükleniyor...

Bilaxy Borsası Hacklendi: Kullanıcılara Para Yatırmamaları Çağrısında Bulunuldu

En son Bilaxy olmak üzere, bariz saldırılara kurban giden kripto varlık işlem platformlarının sayısı artmaya devam ediyor.

bilaxy hacker

En son Bilaxy olmak üzere, bariz saldırılara kurban giden kripto varlık işlem platformlarının sayısı artmaya devam ediyor.

Seyşeller merkezli bir dijital varlık ticaret platformu olan Bilaxy, bazı cüzdanlarının ele geçirildiğini bildirdi. Borsa, çalınan miktarı henüz doğrulamamış olsa da, bazı tahminler çeşitli kripto para birimlerinde 450 milyon dolar civarında kayıp olabileceğini iddia ediyor.

Bilaxy’nin resmi Telegram kanalı bugün, platformun bakım nedeniyle hizmetlerini geçici olarak durdurduğunu belirten birkaç güncelleme yayınladı. Yine de birkaç saat sonra borsa, “acil Bilaxy saldırı bildirimini” duyurmak için Twitter’da paylaşım yaptı. Şirketin sıcak cüzdanının güvenliğinin ihlal edildiğini ve müşterilere hesaplarına para göndermekten kaçınmalarını söyleyen mesajdan sonra ekip sorunu çözmek için çalıştıklarını dile getirdi.

O zamandan beri, Telegram’da ekibin sorunu çözmek için çalıştığı ve kullanıcıların endişelenmemesi gerektiğine dair kısa güncellemeler dışında, borsa tarafından sağlanan bilgiler yok denecek kadar az. Şu an itibariyle Bilaxy, bilgisayar korsanlarının çaldığı kesin miktarı açıklamadı. Bu satırlar yazılırken web sitesi hala çalışmıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner