Yükleniyor...

Bilişim Teknolojisi Devi Globant, 500.000 Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Bilançosuna Bitcoin ekleyen son büyük şirket bilişim teknolojisi devi Globant oldu.

bilisim teknolojisi devi globant 500 000 dolar degerinde bitcoin btc satin aldi

Bilançosuna Bitcoin ekleyen son büyük şirket bilişim teknolojisi devi Globant oldu. 

Globant, 2003 yılında kurulmuş ve merkezi Arjantin’de bulunan bir bilişim teknolojisi ve yazılım geliştirme şirketler grubudur. İngiltere, Birleşik Krallık, Brezilya, Hindistan, Meksika, İspanya ve daha fazlası dahil olmak üzere dünya çapında ondan fazla ofisi vardır.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan yakın tarihli bir dosyaya göre, Globant, “yalnızca Bitcoin’den oluşan kripto varlıklarından toplam [500.000 dolarlık] satın aldı.” Tahsis, 2021’in ilk çeyreğinde gerçekleşti ve şirket BTC yatırımını “maddi olmayan varlıklar” portföyüne ekledi. 

Böylelikle bilişim devi, geçtiğimiz aylarda bilançosuna BTC ekleyen diğer birçok büyük şirkete katıldı.

Muhtemelen en Bitcoin yanlısı şirket MicroStrategy oldu. NASDAQ’ya yer alan şirket ilk satın alımını Ağustos 2020’de gerçekleştirdi ve birikimlerini giderek yoğunlaştırdı. Şu an itibariyle Michael Saylor’un şirketi MicroStrategy’de 90.000’den fazla Bitcoin bulunuyor. 

Ardından gelen diğer önemli isimler arasında MassMutual ve One River Asset Management yer alıyor. Elon Musk’ın Tesla’sı bile Ocak 2021’de 1.5 milyar dolar ayırarak Bitcoin kervanına katılmıştı. Bazı tartışmalara rağmen, elektrikli otomobil üreticisi BTC pozisyonunun çoğunu hala elinde tutuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner