Yükleniyor...

Bybit, Tüm Çin Cep Telefonu Numarası ile Açılan Hesapları Kapatacak

Bybit borsası, Çin telefon numaraları kullanılarak kaydedilen tüm hesapları 15 Haziran'a kadar kapatacaklarını duyurdu.

bybit cin kripto

Bybit borsası, Çin telefon numaraları kullanılarak kaydedilen tüm hesapları 15 Haziran’a kadar kapatacaklarını duyurdu. Borsa tarafından alınan karar, Çin hükümetinin kripto para ticareti üzerindeki baskılarının bir yansıması.

Çin menşeli popüler bir kripto para türev borsası olan Bybit, 15 Haziran’a kadar bir Çin telefon numarasıyla kayıtlı tüm hesapları feshedeceğini duyurdu. Platform geçen yıl Çin IP adreslerini zaten banlamıştı ve Çin hükümetinin baskıları nedeniyle Çin telefon numarası ile üye olan hesapları da silecek. Türev borsası tarafından alınan önlem, Çinli müşterilere hizmetlerini duraklatan veya yetkililerden daha fazla netlik bekleyen diğer birçok borsa arasında en dikkat çekicisi gibi görünüyor.

Çin, uzun zamandır zaten kripto paralara ara sıra baskı uygulamasıyla biliniyordu. Bununla birlikte, en son baskı, yaklaşan dijital yuan lansmanı nedeniyle en şiddetlisi gibi görünüyor. Bitcoin madenciliğine yönelik baskı da yeni bir şey değil, ancak son zamanlarda merkezi hükümet karbon nötr olma sözü verdi ve kırsal illerdeki aşırı madencilik, devletin karbon emisyon hedeflerini karşılayamamasına yol açtı.

China FUD’u, yeni yatırımcılar arasında panik satışına yol açarken, duruma olumlu bakanlar baskının yalnızca Bitcoin madenciliğinin daha merkezi olmayan ve yenilenebilir enerji odaklı olmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner