Yükleniyor...

Binance, Avusturalya Operasyonları Nedeniyle Zor Durumda

Binance, Avustralya'daki operasyonlarında yaşanan birkaç sorun nedeniyle, Avustralya düzenleyicisi ASIC tarafından soruşturmaya alındı.

binance avustralya

Binance, Avustralya’daki operasyonlarında yaşanan birkaç sorun nedeniyle, Avustralya düzenleyicisi ASIC tarafından soruşturmaya alındı.

Popüler kripto borsası Binance, son zamanlarda düzenleyiciler ile yoğun bir mesai harcıyor. FTX’in iflas etmesinin ardından Binance, dünyadaki en büyük borsa olduğunu iddia etmeye başlamıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dünyanın en büyük borsası olduklarını bu nedenle saldırılara açık olacaklarını dile getirmişti.

Bloomberg tarafından ortaya atılan habere göre, Binance’in bir yeni derdi, Avustralya düzenleyicisi ASIC oldu. ASIC, Binance’in ülkedeki operasyonları hakkında derinlemesine bir inceleme ve araştırma başlattı.

Binance, Avustralya Düzenleyicisinin Radarına Düştü

Binance, Avustralya’daki operasyonları nedeniyle, ülkenin düzenleyicisi olan ASIC tarafından soruşturmaya alındı.

Dünyanın en büyük kripto borsası olarak tabir edilen Binance, Avustralya’daki birkaç aksaklık nedeniyle zorlu süreçlerden geçiyor. Olayların en başında, Binance’in Avustralya’daki bir kullanıcıya gönderdiği bildirim yer alıyor. WuBlockchain, Binance’in Avustralya’daki bir kullanıcıdan türev hesabını kapatmasını istediğini iddia etti.

Bu iddianın ardından, topluluk tarafından Avustralya’daki Binance’in türev borsasının kapatılacağına yönelik tartışmalar başladı. Bu durumların netleşmesi amacıyla gerekli açıklamaları yapması beklenilen Binance, birkaç yanlışlık olduğunu ve bunları çözdüğünü dile getirmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Binance, dün şunları söyledi;

Ekibimiz, Binance’te yanlışlıkla “Toptan Yatırımcılar” olarak sınıflandırılan az sayıda Avustralyalı kullanıcı belirledi. Avustralya yönetmeliği uyarınca, bu kullanıcıları bilgilendirmemiz ve kendi türev pozisyonlarından herhangi birini derhal geçerli olmak üzere kapatmamız gerekiyordu.

Avustralya’daki kullanıcıların yaşadığı bu sorunlara değinen Binance, kullanıcıların zararlarını karşılayacağını da ifade etmişti. Ülkedeki yatırımcıların yanlışlıkla “nitelikli” veya “kurumsal” yatırımcı olarak görülmesi ve bunun çözülmesi amacıyla işlemlerinin aniden kapatılması gündemi meşgul ediyor.

Son olarak Avustralya’nın düzenleyicisi ASIC, yaşanan bu sorunları anlayabilmek ve olan biteni incelemek amacıyla bir araştırma başlattı.

Bloomberg’in haberine göre ASIC, Binance’in “perakende müşteriler” ve “toptan müşteriler”, yani “perakende yatırım müşterileri ve yüksek değerli yatırım müşterileri” arasında nasıl ayrım yaptığını incelemek için harekete geçti. ASIC, Binance Australia’nın türev işlemlerini araştırıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner