Yükleniyor...

Binance, Birleşik Krallık’ta Kayıtlı Bir Şirket Olmak İstiyor

Lider kripto varlık alım satım platformu Binance, FCA ile yaşadığı sorunlara rağmen Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto varlık şirket olmak istiyor.

binance birlesik krallikta kayitli bir sirket olmak istiyor

Lider kripto varlık alım satım platformu Binance, FCA ile yaşadığı sorunlara rağmen Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto varlık şirket olmak istiyor. 

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, Birleşik Krallık’ta faaliyetlerini yasal olarak sürdürmek istiyor. Daha önce aktardığımız üzere Binance, geçtiğimiz aylarda birçok ülkenin düzenleyici kurumu ile sorun yaşamış ve faaliyetlerini durdurmak veya kısıtlamak zorunda kalmıştı. Binance’e uyarıda bulunan düzenleyicilerden biri de Birleşik Krallık’ın finansal düzenleyicisi Finansal Yönetim Otoritesi (FCA) olmuştu. Ardından FCA, mevzuat gerekliliklerini yerine getirmesi nedeniyle Binance’e yeşil ışık yaktı.

Binance CEO’su CEO Changpeng, The Telegraph’a verdiği demeçte Binance’in ana hedefinin Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto varlık şirketi olmak olduğunu kaydetti. CEO konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Binance, 6 ila 18 ay içinde ülkede kayıtlı bir kripto varlık şirketi olmayı hedefliyor.”

Hamle ile Binance, ülkede vadeli işlemler ve türevler gibi daha geniş bir ürün yelpazesi sunabilecek. Ancak bunun için şirketin İngiltere’nin kara para aklama ile mücadele standartlarının üstesinden gelmesi gerekiyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner